Müzik Haberleri

İlayda Dülek ve Synthpop tınılar içeren ilk EP çalışması “Gel Yine”…

Şarkılarını ilk önce SoundCloud sayfasında yayınlayan ve şarkılarında Synthpop, New Wave, Post-Punk, Indie Rock, Trip-Hop gibi alternatif müzik türlerini bir araya getiren İlayda Dülek, bağımsız olarak yayınladığı ilk EP çalışması “Gel Yine” yi geçtiğimiz hafta dinleyicilerle buluşturdu.

“Gel Yine”’de, EP’ye ismini veren “Gel Yine”, “Çok Güzelsin Sen” ve  “Uçur Beni” olmak üzere üç şarkı yer alıyor. Tüm şarkıların söz-müzik ve düzenlemesi Dülek’e ait. 

Bununla birlikte “Uçur Beni”nin klibi de geçtiğimiz günlerde YouTube’da yayınlandı.

Ayrıca klibin çekimi ve montajı da Dülek imzası taşıyor. Dülek, klibinde kullandığı retro efektler ile şarkının 1980’lerin synthpopuna selam gönderdiği yapısını destekliyor. 

Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı’nda eğitimine devam eden Dülek, EP çalışmasını ve yaptığı müziği şu sözlerle anlatıyor;

“Müzik eğitimime liseden itibaren başladım. Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi’ni bitirdim. Burada piyano ve çello çaldım. Halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı’nda eğitimimi sürdürüyorum. Operanın yanı sıra küçüklüğümden beri elektronik müzik aşığıyım; bir yandan da pop müzikte R&B vokal kullanımını çok seviyorum. Kendimi sınırlandırmayı sevmesem de, müziğimde dünden bugüne birçok isimden ilham alıyorum. Başta Synthpop, Elektro-Pop, New Wave, Post-Punk, Indie Rock, Trip-Hop gibi türleri şarkılarımla harmanlamaya çalışıyorum. İlk EP çalışmam olan “Gel Yine” ile de size bunu sunmayı arzuluyorum. Bence müziğin her türünde kendimizden bir şeyler bulmamız mümkün, bu da bir sonraki çalışmalarımın sürprizlerle dolu olacağı anlamına geliyor!”

“Gel Yine” başta Spotify olmak üzere pek çok dijital platformda!