Röportajlar

İlk teklisi “Firar”ı dinleyicilerle buluşturan Çağla Bozcaada ile bir röportaj…

Çağla Bozcaada… Günümüzün başarılı reklam şirketlerinden Future Medya’nın kurucularından olan Bozcaada, şirketinin bünyesindeki Future Müzik etiketiyle Rap tınılı ilk teklisi “Firar”ı 2021’in ilk günlerinde dinleyicilerle buluşturdu. Bozcaada ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Firar’a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Çocukluğumdan beri sanata ilgili bir aileyle büyüdüm. Babam daha çok resim üzerine annem ise müzik üzerine çok fazla ilgililerdi. Üniversite tercihimde reklamcılık seçerek 17 yaşımdan beri bu sektörde ilerledim. Sektör içinde arkaplanda olup ilk defa kendimi iyi hissettiğim, müzik alanında bir maceraya giriştim. Firar’dan önce hem reklamcı hem de öğrenci olarak hayatıma devam ediyordum. Bir de Firar eklendi şimdi… Bakalım, daha yolumuz var!

Profesyonel bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda Firar’ın oluşum süreci nasıl gelişti? Eserin sahibi Emre Şakar, düzenlemeyi üstlenen Onur Aşar ve Caner Özgür ile yollarınız nasıl kesişti?

-Bir şarkı yayınlama fikri, Future Medya’daki ortaklarım Akın Özgür ve Kami Kadir ile sohbet esnasında ortaya çıktı. İkisi bana “Çağla, buna ilgilisin ve yapma cesareti gösterebilirsin!” dediler ve bir serüvene çıktık. Bu süreçte çok sevdiğim Murat Gülek, Emre ve ekibiyle beni tanıştırdı. Emre, Firar’ı ilk dinlettiğinde “Acaba nasıl altından kalkacağım?” dedim çünkü farklı bir tarzdaydı. Sonra bana göre uyarladık, çok da içime sindi. Yusuf Öztürk ağabey ve Uğur Özdemir ağabeyin destekleri de çok oldu, söylemeden geçemem… 

Bununla birlikte prodüksiyonunuzu da kendi şirketiniz Future Medya’dan yayınlama süreci nasıl gelişti?

-Future Medya Kami, Akın ve benim reklam şirketimiz. Future Müzik’in de tamamen yapımlarını onlar üstleniyor. Future ekibinin büyük desteği var işin her anında.

Firar ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Firar’dan inanılmaz güzel dönüşler aldım. Sadece YouTube platformundaki insanlar biraz acımasız yorumlarda bulunmuşlar. Ne yapalım, bizim ülkemizde böyle yapmak isteyene hep yapılmazı anlatıp köstek olmaya devam etsinler. Biz yapmaya devam edeceğiz!

Firar’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Tabi ki var. 1 şarkım hazır bile, hepsi Firar’dan çok farklı olacak. Şu an görüştüğüm rap camiasından büyük isimler de var. Belki yakında ortak projeler duyabilirsiniz. Dişli kadınlar her zaman yüreğimi sarmıştır. Pes edenlerden değilim!

Çağla Bozcaada’ya bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Firar”ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.