Röportajlar

İlk teklisi “Rota”yı dinleyicilerle buluşturan Seçil Tuna ile bir röportaj…

Seçil Tuna… Sanatın pek çok alanında aktif olan ve hem müzik hem deresim öğretmenliği alanında da eğitimler alan Tuna, ilk teklisi “Rota”yı geçtiğimiz günlerde MGM / Melodi Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Aynı zamanda YouTube kanalıyla da bilinen Tuna ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Rota’ya kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Annem Esin Kaya zaten zaten Türk Sanat müziği sanatçısı. Sanat, hayatımda çocukluğumdan bu yana hep vardı. 17 yaşında şan ve piyano eğitimi aldım. Müziğe tutkum vardı. Çok istediğim ilk teklimi yayınladım, güvenip inandığım bu şarkının beni üst seviyelere çıkaracağına inanıyorum.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve “Rota”nın sahipleri Zafer Kerey & Turgay Saka ve düzenlemeyi üstlenen Atınç Tombak ile yollarınız nasıl kesişti?

-Sevgili prodüktörüm Harun Akbulut sayesinde çok değerli müzik üstadları Turgay Saka, Zafer Kerey ve Atınç Tombak ile tanışma fırsatı buldum. 

Prodüksiyonu üstlenen Harun Akbulut ve firmanız MGM / Melodi Müzik ile yollarınız nasıl kesişti?

-Harun Akbulut ile sosyal medya üzerinden tanışma fırsatı yakaladım. Melodi Müzik ile de Harun Akbulut sayesinde tanıştım.

Rota ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Rota benim başlangıç noktam oldu. İnşallah bu şarkının büyüsüyle sanat yaşamımda rotamı çizmiş olacağım. Geri dönüşler beni çok mutlu etti. İnşallah kısa zamanda başarıya ulaşacağıma inanıyorum. Sevenlerime, beni destekleyen herkese teşekkür ediyorum.  

Klibi yöneten Aşkın Koç ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Prodüktörüm Harun Akbulut sayesinde Aşkın Koç ile tanıştım. Senaryoyu kendim yazdım. Hatta doğa aşığı bir insan olarak klibimin bir bölümünün Antalya’da, Kaş-Patara’daki kum tepesinde çekilmesini çok istedim ve Aşkın bey bu isteğimi gerçekleştirdi. Çok keyifli bir çekim oldu. İlk kez at bindim, hatta ekipçe bindik! Diğer bölümler stüdyo ortamında çekildi ve dansçılar eşlik etti. Sonuç mükemmel oldu istediğim gibi çok olumlu yorumlar aldım. 

Rota’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Tabii ki olacak, şu an Rota çok yeni ama sürprizler olacak!

Seçil Tuna’ya bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Rota”yı tüm dijital platformlarda bulabiliirsiniz.