Röportajlar

İlk teklisi “Yukardan Üflendi”yi dinleyicilerle buluşturan Ezgi ile bir röportaj…

Ezgi Kızıloğlu… Müziğin eğitiminden gelen ve yaşadığı yer olan Antalya’daki sahne çalışmalarını takip eden süreçte kendi bestesi ilk teklisi “Yukardan Üflendi”yi Armoni Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşturan Ezgi ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Yukardan Üflendi’ye kadar olan müzik yolcuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda konservatuvar eğitiminiz size müziksel anlamda neler kattı?

-Güzel Sanatlar Fakültesi’ne başlamamla birlikte profesyonel anlamda şarkı söylemeye ve para kazanmaya başladım. Akademik kariyerim devam ederken, öğrendiklerimle birlikte sahnede şarkı söylemeyi, izleyicilerimle sürekli etkileşim halindeyken de sahne kontrolüyle eğittim kendimi. Müziği bilmek tabii ki çok önemli, fakat sahne çok başka bir yer… “Zamanla pişmek” denen tabir var ya, işte ben de zamanla sahnede piştim… 17 yılı geride bıraktım. Besteler yaptım, özel dersler verdim. Müzik öğretmenliği diplomasını aldıktan sonra sahneden vakit buldukça, özel dersler vererek, öğrencilerle bilgi paylaşımında bulundum.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda bestesini yaptığınız; sözlerini Mesut Boyacı’nın yazdığı ve düzenlemesini Yılmaz Şenyaylar’ın yaptığı “Yukardan Üflendi’nin oluşum süreci nasıl gelişti? 

-Bestelerim vardı, paylaşmadığım… Sözleri Mesut Boyacı’ya ait olan bestelerimle ilgili yakın çevremdeki insanların çoğundan “Artık sesini duymak istiyoruz!”u duymaya başlamıştım. Aranjörüm Yılmaz’a şarkıyı dinlettim. O da “Bu şarkıyı yapalım!” deyince başladı serüven…

Armoni Müzik ile yollarınız nasıl kesişti?

-Biliyorsunuz Antalya’da yaşıyorum. Bir ağabeyimizin şirketi var ve Armoni Müzik ile ortak çalışıyorlar. Onun vasıtasıyla şarkımızı tüm dijital platformlarda yayınlanması için Armoni Müzik’e gönderdik. 

Yukardan Üflendi ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Şarkımız çok beğenildi. Ah, bir de konserler olsa! O zaman daha iyi yerlere taşıyacağımıza inanıyorum.

Yukardan Üflendi’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Yaza “hit” olacak bir şarkı hazırladık, bitti sayılır. Yukardan Üflendi’den daha çok seveceğinizden eminim! (gülüyor)

Ezgi’ye bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Yukardan Üflendi”yı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.