Röportajlar

Yeni teklisi “El İnsaf”ı dinleyicilerle buluşturan Kurtuluş Kuş ile bir röportaj…

Kurtuluş Kuş… Geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz ve “Yazık Üşüyorum” albümüyle dinleyicilerin beğenisini kazanan rahmetli Ramazan Kuş’un oğlu olan Kuş da babası gibi müzikte ilerlerken, iki teklinin ardından en son Mahzen Media etiketiyle yeni teklisi “El İnsaf”ı dinleyicilerle buluşturdu. Kuş ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Ah Bu Şarkılar’a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Ah Bu Şarkılar’a kadar olan müzik yolculuğumu anlatacak olursam, müzikle uğraşan bir aileden geldiğim için çocukluğumdan beri müzikle haşır neşir bir çocuk olarak büyüdüm ve müziğin bana rahmetli babam Ramazan Kuş’tan kalan çok büyük bir miras olduğunu düşünüyorum… Ah Bu Şarkılar’dan öncede amatör olarak müzik yapmaktaydım.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve Ah Bu Şarkılar’ın oluşumu nasıl gelişti? Düzenlemeyi üstlenen Furkan Ceran ile yollarınız nasıl kesişti? Ah Bu Şarkılar ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Ah Bu Şarkılar’a kadar olan müzik yolculuğumu yukarıda da anlattığım gibi amatör müzikle devam ettirip hayatımı idame ettirirken, Furkan Ceran kardeşimle Karaman’da kendi stüdyomuzda Ah Bu Şarkılar projemizi hayata geçirmeyi kararlaştırdık, kendi çabalarımızla emeklerimizle klibini ve aranjesini kendimiz yaparak insanların beğenisine sunduk. Furkan Ceran ile çocukluk arkadaşıyız, kardeş gibi büyüdük. Ah Bu Şarkılar klibinde bana eşlik eden kardeşlerim Celil Atay, Mert Taş, Eray Asma, Sergen Elmas ve Emre Elmas’a çok teşekkür ediyorum. Ah Bu Şarkılar şarkımızdan nasıl geri dönüş aldığımıza gelecek olursak da “Ah Bu Şarkılar” projemiz benim ilk göz ağrımdı ve Rüya Gibi projemiz için de bize bir kıvılcım olduğunu söyleyebilirim…

İkinci tekliniz “Rüya Gibi” oldu. “Rüya Gibi”nin sahibi Furkan Özsan ve düzenlemenizi üstlenen Onur Aşar ile yollarınız nasıl kesişti?

-Furkan Özsan ve Onur Aşar ile menajerliğimi yapan Vedat Aygıran sayesinde tanıştık. Rüya Gibi projesini hayata geçirdik. Emeklerinden dolayı Onur Aşar’a, desteklerinden dolayı ise Furkan Özsan kardeşime şükranlarımı sunuyorum.

DMC ile yollarınız nasıl kesişti?

-DMC ile yapımcılığımı üstlenen Tolga Aykut sayesinde tanıştım. DMC Müzik Dağıtım şirketine ve Tolga Aykut ağabeyime desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Rüya Gibi ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Rüya Gibi ile ilgili muhteşem dönüşler aldık ve 35 milyonluk çok büyük bir aile olduk. İzleyen, izlettiren ve beni destekleyen tüm sevdiklerime çok teşekkür ediyorum.

En son, Ceran ile yaptığınız ve Aşar’ın düzenlediği  “El İnsaf”ı yayınladınız. “El İnsaf”ın oluşum süreci nasıl gelişti? Yönetimde size yardım eden Vedat Aygıran ile yollarınız nasıl kesişti? 

-El İnsaf’ın oluşum sürecine gelecek olursak; Şarkımızın sözlerini Furkan Ceran kardeşimle yazdık, müziğini ise kendim yaptım. Bizim için çok keyifliydi. Severek ve çok özenerek yaptığımız bir projeydi. Vedat Aygıran ile yolumuz nasıl kesiştiğine gelecek olursak Vedat Aygıran resmi menajerliğimi yapmakla birlikte, kuzen olmamız bir yana üstün müzik yeteneği ve müzik bilgisinden dolayı müzikal açıdan şarkılarımızı kendisiyle birlikte şekillendirdik, ve aranjörüm Onur Aşar’ın yanı sıra görüntü yönetmenim Murat Demir ile tanışmama vesile olan da Vedat Aygıran’dır. İyi günümde kötü günümde her zaman yanımda olmuştur. Kendisine ve yanımda benimle birlikte yürüyen kardeşlerime çok teşekkür ediyorum…

Mahzen Media ile yollarınız nasıl kesişti?

-Mahzen Media ile menajerim Vedat Aygıran sayesinde tanıştım. Çok büyük bir aile olduk. Prodüktörlüğümü üstlenen ve sponsorum olan Tolga Aykut ağabeyime ne kadar teşekkür etsem azdır. Buralara kadar gelememe vesile olan ve başarılı işlere ve projelere imza atmamı sağladığı için Tolga Aykut ağabeyime ve Mahzen Media ailesine ve tüm çalışanlarına büyük şükranlarımı sunuyorum.

El İnsaf ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-El İnsaf ile, ikinci teklimiz “Rüya Gibi”de olduğu gibi 1.5 haftalık sürede YouTube’da 2.9 milyonluk bir izlenmeye ulaştık ve müzik trendlerde 2. sıraya çıktık. Ayrıca bütün müzik listelerinde yerimizi aldık… Çok mutluyum. 

El İnsaf’tan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Bunlar daha başlangıç diyelim, bizi takip etmeye ve dinlemeye devam etsinler. Çok yakında sürekli ve düzenli olarak ülkemiz ve milletimiz adına çok güzel projelerde boy göstermeye devam edeceğiz… Herkese çok teşekkür ediyorum iyi ki varsınız. Sevgiler ve saygılar…

Kurtuluş Kuş’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “El İnsaf”ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.