Müzik Haberleri

Rubato’dan iki yıl aradan sonra yeni albüm : Üç…

2016 yapımı “İki” ile büyük beğeni toplayan Rubato, iki yıllık demlenme sürecinin ardından yeni albümleri “Üç”ü dinleyicilerle geçtiğimiz günlerde buluşturdu.

Solo vokal ve çelloda Özer Arkun, ud, cümbüş, gitar ve solo vokalde Fatih Ahıskalı, klarnet ve soprano saksafonda Göksun Çavdarve bas gitarda Eralp Görgün’ün yer aldığı; müzik kariyerlerine “Rubato” olarak başarılı bir şekilde devam eden grup üyeleri, yeni albümleriyle de iddialı!…

Sezen Aksu’nun 3 şarkısının (El Gibi, Üşüdüm, Şıngırdak Yarim) yer aldığı “Üç”te RubatoSıla(Hiç) ve Hüsnü Arkan(Ben Ağlarsam) ile de bu albüm için 2 yeni şarkı hazırladı. Fatma Turgut’un Özer Arkunile Sezen Aksu’nun “El Gibi” şarkısını seslendirdiği düet ise albümün bir diğer sürprizi. 

9 şarkıdan oluşan albümün çıkış ve ilk klip şarkısı sözü ve müziği Erdem Ergün’e ait olan ve daha önce kendisinin de seslendirdiği “Alma Ahımı”… Albümün ilk video klibi de Kemal Başbuğyönetmenliğinde “Alma Ahımı”ya çekildi. Grup üyelerinin ilk kez ayrı ayrı performans sergiledikleri klip; Maltepe’deki eski bir fabrikada 15 saatte tamamlandı.

Üç”te ayrıca sözü ve müziği Ali Atay’a ait olan “Yalan”, sözleri Ömer Faruk Güney’e müziği Namık Nagdaliova’ya ait “Senden Başka”, Kayseri yöresine ait ve Emir Aldemir tarafından derlenen anonim eser “Süpürgesi Yoncadan” da diğer iddialı şarkılar arasında yer alıyor. 

TV programları ve sahne performanlarıyla dinleyicileri büyülemeye devam eden Rubato, yeni şarkıların yanı sıra sevilen şarkıların yeniden yorumlarını sundukları “Üç”te, arabesk tadı yoğun bir müzik ziyafeti sunuyor. 

Tüm düzenlemelerde Rubato imzası bulunan albümdeki konuk müzisyenler ise; Alp Türeci(davul), Cengiz Ercümer(perküsyon), Erdem Sökmen(klasik gitar), Erkan Kenç(elektrik gitar – Süpürgesi Yoncadan).

KomaMarşandiz ve BK stüdyolarında Hasan Umut Önder, Buğra Kunter, Tamer Yılmaztarafından kaydedilen albümün mixi Hasan Umut Önder, masteringi Çağlar Türkmentarafından yapıldı. 

Kartonet ve imaj fotoğraflarını Yiğit Eken’in çektiği, stylingini Filiz Ahıskalı’nın üstlendiği albümün kartonet tasarımı ise (70×100) Emre Erdem’e ait.  

Albümü tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda bulabilirsiniz.