Müzik Haberleri

Zeki Müren’in yayınlanmamış konser kayıtları serisi “Zeki Müren: Türk Sanat Müziği ve Birçok Eser” albümüyle devam ediyor!

Poll Production by Polat Yağcı, Türk Müziği’nin ölümsüz sesi Zeki Müren’in doğumunun 89. yılında, yayınlanmamış konser kayıtlarını dinleyicilerle buluşmaya devam ediyor : Zeki Müren: Türk Sanat Müziği ve Birçok Eser… Dijital platformlarda yayınlanan albümde 11 eser yer alıyor. Albüm, içeriği ile dinleyicilere Zeki Müren’in konser repertuvarını dinleme imkanı veriyor. Arşiv görüntülerinden yapılan ilk klip ise, Necdet Atılgan sözlerine Kadri Şençalar bestesi “Gezdiğim Dikenli Aşk Yollarında” oldu.

Albümün en büyük sürprizi ise 1970’lerin Esin Afşar ve Ali Rıza Gündoğdu gibi isimleriyle sevilen türküsü “Zühtü” oldu ve ikinci klip olarak YouTube’da yerini aldı.

“Gel Gitme Kalmasın Gözüm Yollarda”, “Gezdiğim Dikenli Aşk Yollarında” “Madem Küstün Dargındın Neden Geldin Ağladın” “Sönmez Artık Yüreğimde” “Şu Dere Yonca / Beyoğlunda Gezersin (Potpori)” “Birkaç Damla Gözyaşı” “Ağlar Gezerim Sahili Sanki Benimlesin” “Siyah Ebrulerin” “Odam Kireç Tutmuyor” “Zühtü” gibi 10 önemli eserin bulunduğu albümde Kadri Şençalar, Yusuf Nalkesen, Alaeddin Yavaşça gibi usta bestecilerin eserleri yer alıyor.

“Zeki Müren: Türk Sanat Müziği ve Birçok Eser” albümünü tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.