Röportajlar

İlk teklisi “O Kadın”ı dinleyicilerle buluşturan Deniz Dönmez ile bir röportaj…

Geride bıraktığımız Mayıs ayı içerisinde ilk teklisini çıkaranlar arasında dikkat çeken isimlerden biri de sahne performansıyla ve YouTube videolarıyla tanınan; FUGU Records etiketiyle ilk teklisi O Kadın’ı dinleyicilerle buluşturan Deniz Dönmez oldu. Dönmez ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle O Kadın’a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Yaklaşık olarak 8 yıldır müzik ile iç içeyim. Birçok hocamızın desteği ile müziği hobi yerine, gerçekten bir iş olarak devam ettirme düşüncemde doğru yola itildiğimi düşünüyorum. Lisede kendi imkanlarım ile gitar çalmayı öğrendim ve yavaş yavaş bugüne kadar olduğum noktaya doğru ilerledim. Antalya ve ilçelerinde birçok farklı mekanda sahneler aldım. Üniversite yıllarımı ise müzik dışında başka bir bölüm okuyarak geçirdim. Üniversiteden mezun olduktan sonra, profesyonel olarak sahne almaya başladım.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve O Kadın’ın oluşum süreci nasıl gelişti?

-Bir tekli yayınlama kararına gelmeden çok önce aslında bestelerimi ciddi anlamda bu kadar yetenekli ve profesyonel insanlarla hayata geçirebileceğim konusunda sadece hayal kuruyordum. Fakat şu an çalışmış olduğum şirket ile tanışmamın ardından, bir tekli yayınlama sürecine girdik. Yaklaşık olarak 6 aylık bir süreç içerisinde ilk teklimiz olan “O Kadın” aşamalar halinde ortaya çıktı. 

FUGU Records ile yollarınız nasıl kesişti?

-2019 yılında Antalya Olympos’da sahne alıyordum. FUGU Records’un yapımcısı olan Emre Kılınçer ve Dalganabak grubu ile ortak meslek doğrultusunda bir tanışmamız oldu. Ardından karşılıklı olarak konuşmalar yapıldıkça ve anlaşma sağlandıkça çalışmaya karar verdik.

Düzenlemenizi üstlenen Onur Gözüm ile yollarınız nasıl kesişti?

Aranjörüm Onur Gözüm ile ilk olarak FUGU Records tarafından tanıştırıldım.

O Kadın ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Şu an şarkımızın yaklaşık olarak 2 haftalık bir yayın verimiz var. İstatiksel olarak şu an bu konu hakkında yorum yapmak ne kadar doğru bilemiyor olsam da, aldığımız dönüşler gelecekteki işlerimiz için fazlasıyla heyecan verici. Kişisel olarak, çevremden; sahne aldığım mekanlardaki dinleyicilerimden, hatta O Kadın ile tanıştığım dinleyicilerimden oldukça ilham verici ve cesaretlendirici yorumlar aldım diyebilirim.

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Aslında kişisel bir cevap vermekle başlayacağım. Yazmış olduğum bestelere aslında bir günlük yazmak gibi bakıyorum. Günlük hayattan ve geçmişten hatta gelecekten izler taşıyan, aslında tanıdığım ya da tanımadığım; lakin bir şekilde yaşamlarına şahit olduğum duyguların şarkılarını yazıyorum. Bu yüzden şarkılarımı samimi ve gerçek olarak tanımlıyorum.

O Kadın’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Elbette, güzel ve verimli çalışacağımız bir yıl bizi bekliyor aslında. Kesin tarih vermemekle birlikte yine Onur Gözüm birlikteliği ile hayata geçirecek olduğumuz bir çok çalışma var. Üzerinde çalışmaya devam ettiğimiz ikinci tekli de, yakın zamanlarda sizlerle olacak.

Deniz Dönmez’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. O Kadın’ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.