Röportajlar

İlk teklisi “Onu Bu Kadar Tanıyorum”u dinleyicilerle buluşturan Anılan ile bir röportaj…

Anılan… Kendi şarkılarını yapmaya başlayarak gelişen süreçte ilk teklisi “Onu Bu Kadar Tanıyorum”u Pirana Music etiketiyle dinleyicilerle buluşturup kısa sürede dinleyicilerin ilgisini gören Anılan ile müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Onu Bu Kadar Tanıyorum’a kadar olan müzik yolcuğunuzda neler yaptınız? 

-Küçüklükten beri müziğe bayılırım, çocukken kendi kendime besteler yapar ailemin başını şişirirdim, 10’lu yaşlarımdan itibaren de bir şeyler yazıyorum tabi ne olduğunu bilmeden sevdiğim için yapıyordum. Lisede bu işi gerçekten istediğimi fark ettim ve “Ben müzik yapmalıyım!” diyerek çalışmalara başladım. Bu zamana kadar her tür müzik dinledim ama istediğim, hayalim rock müzik yapmak bir rock yıldızı olmak oldu. Kendi şarkılarımı yazıyordum ve coverlar yapıp internette yayınlamaya başladım. Üniversitede ilk grubumu kurdum ama kısa sürede dağıldı. Yayınlamasam da bir sürü beste yapmaya devam ettim.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve Onu Bu Kadar Tanıyorum’un oluşum süreci nasıl gelişti?

-Bir şekilde tekli veya albüm yapmalıydım çünkü sürekli cover yapamazdım. Kendi tarzımı, kendi şarkılarımı göstermek istiyordum. Aklımda başından beri bu düşünce vardı. İnternette yayınlamak yerine piyasaya girmeliydim. Bu parça ise 2 yıl önce yaptığım bir parçaydı, sözlerini çok beğeniyordum ve ilk teklimin bu olmasına karar verdim. “Onu Bu Kadar Tanıyorum” bu yolculuğun başlangıcı oldu.

Düzenlemenizi üstlenen Çağrı Karslı ve Pirana Music ile yollarınız nasıl kesişti?

-Tamamen tesadüf bir şekilde bir arkadaşımın bir müzik şirketiyle bağlantısı olduğunu öğrendim. Beni Pirana Music ekibiyle ile tanıştırdı. Hepsiyle tanıştığıma çok memnun oldum.

Onu Bu Kadar Tanıyorum ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Çok güzel dönüşler oldu. Benim için eleştirel yorumlar iyi yorumlardan daha önemli ama pek eleştiri almadım diyebilirim, tabi bu beni mutlu etti.

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Alternatif, soft, pop, özgün rock diyebilirim.

Onu Bu Kadar Tanıyorum’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Pirana Music ile çıkması planlanan 2 parça daha var. Fazla ara olmadan en kısa zamanda ikisinin de çıkmasını planlıyoruz.

Anılan’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Onu Bu Kadar Tanıyorum”u tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.