Sinema

Mert Gider’in kısa filmi “Ölümsüz” yayında!

En son Akın Hali isimli ilk EP çalışmasını yayınlayan müzisyen ve yönetmen Mert Gider, senaryosunu Sinan Kosovalı ile birlikte yazıp yönettiği ve Kasım 2019’da çekimlerini tamamladığı kısa filmi Ölümsüz’ü YouTube ve Vimeo sayfalarında yayınladı.

Kısa filmde Sinan Kosovalı, Pınar Derin Gençer ve Mert Gider rol aldı.

Birbirini severek evlenen bir çiftin giderek yalnızlaşmasını ve sonuç olarak iletişimlerinin tamamen kopması sonucunda dijital bir evrenden birbirleriyle iletişim kurma çabalarını anlatan filmin müzikleri de Gider imzası taşıyor.

Festivalleri dolaşmaya hazırlanan kısa film, ekibin kararı ile güncel durumların etkisinden ötürü yayınlandı ve Gider, bu durumu Instagram hesabında şu sözlerle anlattı : ‘Geçtiğimiz Kasım ayında çektiğimiz ‘Ölümsüz’ adlı kısa filmimizi YouTube ve Vimeo’ya yükledik. Bekletip festivallere yollamaya niyetliydik ama bu kara günlerde paylaşmak daha doğru geldi. Giden festival olsun biz daha çook film çekeriz. İyi seyirler, hepinize sevgiler…’

Görüntü yönetmenliğini Engin ‘Teddy’ Hayıroğlu’nun üstlendiği kısa filmin sanat yönetmenliği Özgür Özcan imzası taşıyor ve filmde seslendirmeleriyle Hande Kara ve Serhan Arslan da yer alıyor.

Ölümsüz’ü YouTube ve Vimeo’dan izleyebilirsiniz.

Mert Gider ile ilk solo teklisi Şenol Abi ile ilgili yaptığımız röportaj için;