Müzik Haberleri Sinema

Yol ve müzik belgeseli “Anadolu Turnesi” 13 Mart’ta Başka Çarşamba’da!

Türkiye’nin farklı yerlerinden gelip Beyoğlu’nda bohem bir müzik stüdyosunda ortak hayat kurmuş dört gencin saykedelik rock grupları Venus Music Peace Band ile Anadolu turnesine çıkmalarının hikâyesini anlatan Deniz Tortumve Can Eskinazi’nin birlikte yazıp yönettiği; Aslı Erdem, Cem Celal Bilgeve Deniz Tortum yapımcılığında gerçekleşen yol ve müzik belgeseli “Anadolu Turnesi”, Türkiye’de ilk kez geçen yıl 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde gösterilmişti.

15 Mart’ta gösterime girecek olan belgesel, 13 Mart’ta Başka Çarşamba kapsamında seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

İstanbul ile aynı anda Ankara ve İzmir’de de gösterilecek olan filmin, Beyoğlu Sineması’nda gerçekleşecek gösterimine ise film ekibi de katılacak. 

Gösterimin ardından gece Anahit Sahne’de, filme özel bir konser ve partiyle devam edecek. Rock ve saykedelik tutkunlarını buluşturacak gecede, Barlas Tan Özemek Trio, Batu Akdeniz, Gülin ve Islandman, “Anadolu Turnesi”ne özel performanslarıyla sahne alacaklar. Gecenin sürprizlerinden biri de, “Anadolu Turnesi”nin kahramanları Venus Music Peace Band olacak ve grup, yıllar sonra ilk kez o gece için bir araya gelecek.

Biletler, gösterim yapılacak sinemaların gişelerinden temin edilebilir.