Sinema

Senenin beklenen komedisi Karımı Gördünüz Mü? 6 Nisan’da izleyiciyle buluşuyor…

Başrollerini Peker Açıkalın ve Ivana Sert’in paylaştığı, ayrıca Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncuları Nuri Alço, Coşkun Göğen, Ahmet Arıman, Toygun Ateş, Adnan Karabacak, Ferdi Atuner gibi oyuncuların da yer aldığı, uzun yıllar Yeşilçam’a senarist, yönetmen, prodüktör, oyuncu, dublaj yönetmeni ve daha pek çok alanda emek veren ve 2003’de yazıp yönettiği ‘Martılar Açken’ filmi ile 2 dalda (Kadın Oyuncu ve Özgün Müzik) Altın Portakal ödülü kazanan Bülent Pelit’in yönettiği Karımı Gördünüz Mü? filminin fragmanı geçtiğimiz haftalarda yayınlandı.

Aras Yapım’ın (Hamit Aras & Savaş Aras) ve Derin Film’in yaptığı, geçtiğimiz yaz Antalya Manavgat’da çekilen ve tatile gittikleri tesislerde eşi Makbule’yi kaybeden Hakkı’nın hikâyesini anlatan filmin resmi olarak yer alan konusu şöyle :

‘Ünlü iş insanı Hakkı Geçer, oldukça gösterişli karısı Makbule Geçer ile yaz tatiline çıkarlar. Birçok turistik tesisi, yatı olan Hakkı, karısının farklı bir yerde tatil yapmak istemesine bir anlam veremezken, onun bu arzusunu kırmaz ve yerine getirir. Özel araçları otelin önüne yaklaşır, komik yaşlıca bir adam olan Hakkı, büyük bir itina ile karısını araçtan indirir, birkaç araç daha yanaşır ve içinden onlarca bavul tesise taşınır. Otelin müdürü Selçuk, bu ağır müşterilerini kapıda karşılar. Hakkı, etraftakilerin eşine ilgisinden rahatsız olur. Etrafa laf yetiştirmeye çalışırken, karısının yanında olmadığını fark eder, kaşla göz arasında Makbule kaybolmuştur. Hakkı, deli gibi sağa sola koşturur, ama kadın sırra kadem basmıştır, koca tesisin içinde karısını aramaya başlar.’

Filmde ayrıca İrfan Arslanhan, İlker Kurt, Esra Sönmezer, Ayşin Zeren, Tolga Öz, Elif Kabas, Hüseyin Elmalıpınar, Merve Yüksel, Mehmet Çepiç, Berna Öztürk, Ali Rıza Tanyeli, Yüksel Molla, Anıl Şimşek, Çağrı Akbulut, Dilay Korkmaz, Beritan Erdal Ayna, Zülfü Hamit Altın, Aydın Korkmaz ve konuk oyuncu olarak Arda Kural yer alıyor.

Görüntü yönetmenliğini aynı zamanda Bülent Pelit’in kardeşi olan Levent Pelit’in yaptığı ve birçok başarılı castinge imza atan Berrak Deniz’in cast direktörü olduğu film sezonun iddialı yapımlarından biri olarak gösteriliyor.

Sürprizlerle dolu bir film Karımı Gördünüz Mü? 6 Nisan’da sinemalarda.

 

Emre Siyahoğlu

Her şey müzikle başladıysa da bir yandan sinema meraklısıydı, bir ara edebiyata yöneldi, sonra yine müziğe döndü ve şimdi her üç alanda da yazılarını Bi'Kuble'de paylaşıyor.

Yorum Ekle

Yorum Yap