Müzik

Yılların ustası Erdoğan, yüreğindeki ezgileri hala aynı güçle koruduğunu kanıtlıyor : Hasan Erdoğan – Gücüm Kalmadı…

Hasan Erdoğan, yıllar içinde yayınladığı albümleriyle ve eserleriyle Türk Halk Müziği’ne önemli katkılarda bulunan yaşayan ozanlarımızdan biri oldu ve Erdoğan’ı uzun bir aradan sonra aynı zamanda babasının izinden giden oğlu, başarılı sanatçı Cankat Erdoğan’ın CNK Sound firması etiketiyle yayınladığı yeni albümüyle dinliyoruz : Gücüm Kalmadı…

Sevcan Erdoğan yapımcılığında CNK Sound’da kaydedilen albümün düzenlemeleri, mix-mastering çalışmaları Emre Anıl Ergeldi’ye, müzik yönetmenliği Cankat Erdoğan’a ait. Albümdeki tüm eserler Hasan Erdoğan imzası taşıyor.

Albüm, ‘Yıllara Sorsun’ ile açılıyor. Gökhan Kantos’un bağlamaları ve Engin Yılmaz’ın gitarlarının uyumuyla başlayan eserde Cem Taner Kaygusuz’un ritmleri de öne çıkıyor ve Cankat Erdoğan, geri vokallerle Hasan Erdoğan’ı destekliyor. Orta kısımda Can Şimşek’in ney solosu başarılı ve Emre Anıl Ergeldi de basıyla eseri güçlendiriyor. Son kısımda Fatih Koçer de kaval solosuyla esere dahil oluyor. Ardından bir uzun hava ‘Be Gülüm’ Haydar Günönü’nün keman solosu ve klavye fon ile başlayan eserde perküsyonlar da eseri destekliyor; Koray Çatal da bağlamasıyla öne çıkıyor. Orta kısımda mey solo başarılı. 

Sırada, ‘Nazlı Yar’ var. Yusuf Karapınar’ın davulu ve gitar-bağlama uyumuyla başlayan eserde bas da yer yer öne çıkarak eseri güçlendiriyor. Orta kısımda ney solo başarılı. Ardından bir başka uzun hava ‘Sebebi Sensin’ geliyor. Günönü’nün keman solosuyla başlayan ve klavye fon ile dengelenen eserde Çatal da bağlamasıyla eseri destekliyor.

Sıradaki eser, ‘Biri Bakar’ Kantos’un bağlamalarıyla başlayan eserde perküsyon-gitar-bas uyumu da dahil oluyor. Orta kısımda kaval solo başarılı. Cankat Erdoğan’ın geri vokalleri başarılı. Ardından ‘Ağ Entere’ mey solo ve bağlama-perküsyon-bas uyumuyla başlayan eserde nefesliler başarılı.

Albüm, bir uzun hava ‘Bundan Sonra’ ile devam ediyor. Çatal’ın bağlamaları ve klavye fonun olduğu eserde orta kısımda Günönü’nün keman solosu başarılı. Orta kısımda mey solo. Ardından ‘Haberin Yok’ bağlama-gitar-perküsyon uyumuyla açılan eserde bas ve bağlamalar öne çıkıyor. Cankat Erdoğan da vokaliyle destek oluyor.

Son iki eserden ilki, albüme ismini veren eser ‘Gücüm Kalmadı’ bağlama ve perküsyon-bas uyumuyla başlayan eserde gitar da yer yer öne çıkıyor. Orta kısımda Kantos’un bağlama solosu başarılı. Son eser ise uzun hava ‘Beni Öldürür’ Günönü’nün kemanı ve klavye fon Çatal’ın bağlaması orta kısımda öne çıkıyor ve  mey solo ile eseri tamamlıyor.

Yılların ustası Erdoğan, yeni albümüyle; hem diğer eserleri gibi akıllarda kalacak eserleriyle hem de bu eserleri devleştiren düzenlemeler ile yüreğindeki ezgileri hala aynı güçle koruduğunu kanıtlayarak yine başarılı bir albüme imza atıyor.