Röportajlar

Yeni teklisi “Annem”i dinleyicilerle buluşturan Sadullah Keleş ile bir röportaj…

Sadullah Keleş… Sahnelerden tanınan bir isim olan ve 2019’da “Güz Vakti” isimli ilk albümüyle de dinleyicilerden ilgi gören Keleş, bestesini yaptığı yeni teklisi “Annem”i Asil Mucize Prodüksiyon etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Keleş ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Güz Vakti’ne kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? 

-Ben kendimi bildim bileli müziğin içerisindeyim. Güz Vakti çıkana kadar boş durmadım tabi ki, yıllarca mekanlarda sahne alıp, televizyon programlarında bulundum.

Bir albüm yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve Güz Vakti albümünün oluşumu nasıl gelişti? FA Müzik ve halen düzenlemelerinizi üstlenen Hatem Tutkus ile yollarınız nasıl kesişti?

-Aslında ben albümü 1997 yılında yayınlamak istemiştim fakat nasip olmadı o zamanlar. Ben de albümümün Kültür Bakanlığı’ndan bandrollü olarak çıkmasını istediğim için bu düşüncemi ve isteğimi profesyonel müzik hayatıma giriş olarak 2 yıl önce gerçekleştirdim ve albümümü çıkardım. Hatem Tutkus ile 15 yıl önce Can stüdyolarında tanıştık ve o zamandan bu zamana hala birlikte çalışmalar yürütüyoruz.

Güz Vakti albümüyle ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Albümün her bir parçası için çevremizden ve dinleyicilerimizden çok olumlu dönüşler aldık. Haliyle bu da bizi yeni çalışmalar için daha çok motive etti.

En son “Annem”i yayınladınız. Sözleri ortak olarak yazdığınız Pınar Uçarlar ile yollarınız nasıl kesişti?

-Pınar Uçarlar ile yollarımız Hatem Tutkus sayesinde kesişti. Sevgili Pınar ile frekanslarımız o kadar güzel tuttu ki ortaya gerçekten içimize sinen bir çalışma çıktı.

Asil Mucize Prodüksiyon ile yollarınız nasıl kesişti?

-Asil Mucize Prodüksiyon ile tanışmamıza Hatem Tutkus vesile oldu.

Annem ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Annem şarkısı benim için çok özel bir şarkı. Biliyorsunuz anneler bizim kıymetlimiz, her şeyimiz. Ben şu an sarılamadığım, kokusunu içime çekemediğim annemin acısını bu şarkıyla bir nebze dahi olsa duygularımı dile getiriyorum. Bu konuyla alakalı birçok kişiden aynı dönüşleri aldık. Çok beğenildi, benimsendi. Tek temennim diğer “Annem” şarkıları gibi benim şarkımın da kalıcı olabilmesi.

Annem’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Evet. Tabi ki var… Hatta şu an bir tane şarkımızın klibini çektik sadece yayınlanma aşaması kaldı. Yeni çıkacak çalışmamızı dinleyicilerle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz. Yakın bir zamanda tekrar kavuşacağız, beklemede kalın diyebilirim.

Sadullah Keleş’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Annem”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.