Müzik Haberleri

Alper Tuzcu’dan bir ilk Türkçe sözlü tekli : Uzaklarda…

Aurora albümü ile dikkat çeken başarılı müzisyen Alper Tuzcu’nun 2019 yılında İspanya’nın Valencia şehrinde bestelediği ve bağımsız bir tekli olarak yayınladığı ‘Uzaklarda’, Boston’da kaydedildi ve İstanbul’da tamamlandı. 3 kıtada birden oluşan bu şarkıda vokallerde Berklee College of Music mezunu Bengisu Gökçe ve LASYA yer alıyor.

Şarkıya yön veren Lo-Fi müzik tarzı, caz ve elektronik öğelerin bir karışımı yapılarak, bir şarkıda plaktan çalınıyor hissi yaratılarak oluşturuluyor. Bu açıdan, bilindiği kadarıyla ‘Uzaklarda’, Lo-Fi tarzda yapılan ilk Türkçe şarkılardan biri.

Berklee College of Music’den müzik prodüksiyon ve kompozisyon (Burslu – Yüksek Onur Derecesi ile) mezunu müzisyen, geçtiğimiz 4 yıl içinde 2 albüm ve 2 EP yayınlayarak dijital platformlarda yüzbinlerce dinleyeciye ulaştı. Aynı zamanda 3 kıtada bir çok ülkede konser veren Alper Tuzcu’nun yeni şarkısı ‘Uzaklarda’, tüm dünyada ve Spotify, Apple Music, Google Play, Amazon Music ve TIDAL gibi tüm dijital platformlarda yerini aldı.