Müzik Haberleri

Güneş Özgeç’ten yeni tekli : “Sonbahar”

Yıllardır hem müzik hem de seslendirme çalışmaları ile tanınan ve sene içinde iki tane teklisini dinleyicilerle buluşturan müzisyen Güneş Özgeç, kendi yazıp düzenlediği üçüncü teklisi ‘Sonbahar‘ı dinleyicilerle buluşturdu.

Merve Terzioğlu‘nun yönetmenliğindeki klibini gün içinde dinleyicilerle buluşturan Özgeç, klip açıklamasında şarkı ile ilgili şu açıklamalara yer verdi : “Şu son günlerde çok beğenerek paylaştığım fotoğraflarımı çeken Merve Terzioğlu’yla çektik bu videoyu. Acele kararlar, sıkışık zamanlar olmasına rağmen huzurluydum, kendimi Merve‘nin ellerine güvenle bıraktım. Sonbahar videosu çekmek zor işmiş bir de, daha önce düşünmemiştim. Ne zaman geleceği belli değil, gelip hemen geçebilir; hem çekimi sonbaharda yapacaksın, hem de montajını falan tamamladığında hala sonbahar olmalı. Şansıma gecikmedik, bir şekilde herşey zamanında oldu gibi. Şarkıyı ”dijital platformlara” yani iTunes, Spotify vs’ye çok özel bir günde/yerde yükledim; sahnesini, evini, kalbini açan bir ”Tarhana Ana” doğdu dünyama, parıltılarından da bulamıştır şarkıma (ayrıca kendisi Sonbahar‘ın kayıtlı halini ilk dinleyen insan) Yaptıkça güzelleşiyorum, güzelleştikçe karşıma daha da güzeli çıkıyor sanki, yadırgamıyorum ben de, öylece akıyorum.” 

Terzioğlu, klipte yönetmenlik ile birlikte kameramanlık ve görüntü yönetmenliğinin yanı sıra, montaj ve color granding işlemlerini de üstleniyor ve teklinin fotoğrafları da kendisine ait.

Eserde çellosuyla Taylan Aygar, kanunuyla Emin Esen, gitarıyla Mehmet Mutlu, kontrbasıyla Anıl Deniz, davuluyla Görkem Efe ve perküsyonuyla Torab Majlesi yer alıyor. Babajim stüdyosunda Burak Serter ve Erekli-Tunç stüdyosunda Mert Kasap tarafından tamamlanan kaydın mix çalışması Alp Turaç‘a, mastering çalışmaları ise Evren Arkman‘a ait.

Sonbahar“ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.