Röportajlar

İlk teklisi “Bana Bi Yaklaş”ı dinleyicilerle buluşturan Gamze Aksoy ile bir röportaj…

Alptekin Yapım’ın Majör Stüdyo’sunun yarışması kapsamında bizlere kazandırdığı yeni isimlerden biri, önceleri YouTube sayfasında yayınladığı kendi eserleriyle dinleyicilerin dikkatini çeken, normalde sağlık sektöründeki yoğun çalışma hayatından dolayı yarışmadan çekilse bile, Alptekin Yapım’ın desteğiyle kendi eseri ilk teklisi “Bana Bi Yaklaş”ı Alptekin Yapım etiketiyle dinleyicilerle buluşturan Gamze Aksoy oldu. Aksoy ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Bana Bi Yaklaş’a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda kendi eserlerinizi YouTube sayfanızda dinleyicilerle buluşturmaya nasıl verdiniz? YouTube sayfanızda paylaştığınız eserleriniz ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız? 

-Profesyonel anlamda yaptığım ilk iş “Bana Bi Yaklaş” oldu. Bundan öncesinde özel günlerde sosyal çevremin ısrarıyla birkaç şarkılık sahne aldığım hep oldu. Onun haricinde okul dönemlerimde kutlamalar vs. etkinliklerde organizasyonlara solist olarak dahil edildim. Müzik hep vardı. Bir süre sonra yazdığım ve bestelediğim eserleri daha fazla saklamak istemediğimi fark ettim, böylelikte bir YouTube kanalı açtım ve şarkıları belirli aralıklarla yükledim. Sosyal çevrem “Artık zamanı gelmişti!” şeklinde tepkiler verirken, tanımadığım kişiler de “Yeri Trend 1 olmalı!” “Gerçekten başarılı!” gibi yorumlar yaptı. Elbette beni çok mutlu etti ve teşvik etti üretmeye. 

Majör Stüdyo’nun yarışmasına katılmaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda Bana Bi Yaklaş’ın oluşum süreci nasıl gelişti? Bu bağlamda prodüksiyonunuzu üstlenen Alptekin Yapım ve düzenlemenizi üstlenen Ozan Gülek ile yollarınız nasıl kesişti?

-Majör Stüdyo’nun yarışmasını Instagram aracılığıyla görmüştüm. Akabinde içimden bir ses “Neden olmasın?” ve başvurdum. Finale kadar çıktım lakin sağlık sektöründe çalıştığım için çok yoğundum. Yarışmanın gereksinimlerini yerine getirememiştim. Dolayısıyla çekilmiştim yarışmadan. Ancak Cenk Bey ve Ozan Bey ile sosyal medya üzerinden takipleşmemiz devam etti. YouTube’a kendi şarkılarımı atarken “Bana Bi Yaklaş” Cenk ve Ozan Bey’i etkilemiş olacak ki bana ulaştılar. İkisine de minnettarım bana bu fırsatı sundukları için. Hızlıca çalışmalara başladık, 2 gün içinde kayıt, aranje, klip bitti ve İzmir’e dönüp yayın tarihini beklemeye koyuldum…

Bana Bi Yaklaş ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Çok samimi ve güzel dönüşleri oldu. Dinleyenlere bir kez daha saygılarımı sevgilerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum. “Şarkıyı dinlerken hem enerjik hissettiriyor hem de bazı sözleri var ki insanı düşündürüyor!” yorumunu çok aldım. Ki zaten dinleyenlere yansıtmak istediğimde buydu. Bu nedenle çok mutlu etti beni. 

Majör Stüdyo yönetimindeki klibinizin oluşumu süreci nasıl gelişti ve klibiniz ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Ben İzmir’de yaşadığım için vaktimiz çok kısıtlıydı. 1 günde çekildi klip. Yorucu olduğu kadar da keyifliydi.  Kliple ilgili “Oldukça sade ama yormayan, keyifle izleten bir klip olmuş?” yorumunu aldım çoğunlukla. 

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Müziğim öyle ki; bir bakmışsınız türkü seslendiriyorum, bir bakmışsınız rap yapıyorum. Kendi yazdığım Karadeniz türküm de var mesela. Müziğim için her daim her yeniliğe açık ve sürprizlerle dolu diyebilirim! 

Bana Bi Yaklaş’tan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Elbette. Yazdığım ve bestelediğim birçok eserim var. Hala daha yazmaya devam ediyorum ve tüm bunları sunmak istiyorum dinleyicilere. Durmak yok, yola devam!

Gamze Aksoy’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Bana Bi Yaklaş”ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.