Müzik Haberleri

İlk teklisi “Küçüktüm” ile duyduğumuz Barış Durmaz, bu sefer bir albüm ile dinleyicilerle buluşuyor : “Altı Patlar”

Sesi, yorumu ve şarkılarıyla kariyerinde başarılı bir isim olan Barış Durmaz’ı ilk teklisi “Küçüktüm” ile duymuştuk. Şimdi ise Durmaz, bu sefer bir albüm ile Hits On Air Music etiketiyle dijital platformlarda dinleyicilerle buluşuyor : “Altı Patlar“!

Albümde 6 şarkı bulunuyor. Özellikle “O Bendim” isimli şarkısına yoğun ilgi gören sanatçının albümde yer alan diğer şarkıları Çınar, Ne Kaybedersin ve Cennet de dinleyicinin ilgisini çekmeye başladı.

Durmaz: “Atarlı, giderli şarkıların revaçta olduğu bu dönemde; ruhu ve yaşanmışlığı olan aşk, ayrılık, sevgi temalı yüreğe hitap eden şarkıların özlendiğini düşünüyorum. Melodisi ve sözü olan şarkılar söylemeyi ve yapmayı seviyorum.” diyor.

20 yılı aşkın müzik kariyerinde pek çok başarılı projede yer alan Durmaz, albümün ilk klibini ise “O Bendim” isimli şarkısına çekti. Senaryosunu kendisinin yazdığı klibin yönetmen koltuğunda ise yine Durmaz bulunuyor. Caner Demiroğlu ve Barış Durmaz‘ın birlikte yönettikleri klip aldatılan bir erkeğin hikayesini anlatıyor. İçinde yaşanmışlık olan şarkılar yazıp söylemeyi sevdiğini her fırsatta dile getiren sanatçı, günümüzde hit şarkıların az olmasını da eleştiriyor. “Müziğin bereketli dönemi 90’lı yılların ekmeğini yiyor bugünün yeni şarkıcıları. İyi projeleri tenzih ederek söylüyorum elbette bunu. Bugün geriye dönüp dinlediğimizde sanki dün yazılmış hissi veren muhteşem eserler, bugün yeniden aranje edilip yorumlanıyor ve dinleyicinin beğenisine sunuluyor. Günümüz dinleyicisinin yeni tanıştığı eskimeyen bu şarkılar dilden dile, nesilden nesile dolanıyor. Peki bugün nesilden nesile aktarılabilecek kaç şarkı biliyorsunuz?”

 

Tüm şarkıların söz, müzik ve aranjesi kendisine ait olan albümün mix ve mastering çalışması Nurullah Çaçan imzası taşıyor. Albümde  Gültekin Kaçar, İsmail Soyberk, Turgut Alpbekoğlu gibi usta müzisyenler sanatçıya eşlik ediyor.

Altı Patlar“ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.