Röportajlar

2 yıl aradan sonra ‘Aşk Zorla Değil’ ile dinleyicilerle buluşan Öykü Uğur ile bir röportaj…

2 yıl önce dinleyicilerle buluşturduğu Sayende ile tanıdığımız ve 2 yıl aradan sonra Vocal Records etiketi ile Aşk Zorla Değil‘i dinleyicilerle buluşturan Öykü Uğur ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Aşk Zorla Değil’e kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-2016 yılında “Sayende” isimli bir single yapmıştım. Biri, hareketli olan Tarık İsterbestesi “Kimin Umurunda”diğeri slow Seçil Akın bestesi “Sayende” isimli iki parça ve “Kimin Umurunda“nın remix versiyonu vardı. Şarkıların aranjeleri Suat Aydoğan‘a aitti. Kısacası müzik yolculuğuna atılmamda Suat Aydoğan’ın büyük katkısı olmuştur. Sonrasında müzik sektörünü biraz gözlemlemek adına çekildim. Kendimi müzik konusunda geliştirmek adına şan eğitimlerine başlamıştım. Bu sırada tiyatro ile de ilgileniyordum. Sonrasında “Aşk Zorla Değil” diyelim dedik. 

Vocal Records ile yollarınız nasıl kesişti?

-Vocal Records ile yollarımız sevgili Özhan Önal sayesinde kesişti.

Bestelerini seslendirdiğiniz Onur Murat ile yollarınız nasıl kesişti?

Onur Murat ile tanışmam, Suat Aydoğan vesilesiyle oldu. Kendisiyle çalışmayı çok istiyordum; ki iyi ki istemişim. Onur, bana bu yolda çok destek olmuştur. Bu albümde çok ama çok emeği vardır.

Aşk Zorla Değil ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Henüz çok yeni olduğu için aslında net bir şey demem ne kadar doğru olur bilemiyorum… Fakat gözlemlediğim kadarıyla sevildi. Şu ana kadar olumsuz bir geri dönüş almadık açıkçası. 

Günümüzde CD olarak yayınlanan single sayısı azalırken ve birçok single CD şansı bulamadığı ve dijitalde görülen ilgiye orantılı olarak CD basımı yapılan bir dönemde ilk single çalışmanız dijital olarak dinleyicilerle buluştu. Bu bağlamda ilerleyen zamanlarda Aşk Zorla Değil’in CD olarak yayınlanması düşünülüyor mu?

-Şu an için öyle bir düşüncemiz yok.

Bu çalışmadan sonra yapmayı düşündüğünüz projeler var mı? Bu doğrultuda ileride albüm çıkarmayı düşünüyor musunuz?

-Evet, Aşk Zorla Değil“den sonra birkaç projem daha var. İleride bir albüm neden olmasın? Bu da düşüncelerim arasında; ama biraz zamanı var.

Öykü Uğur‘a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. ‘Aşk Zorla Değil‘i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.