Etkinlikler

Aralıkta Sahne: Zorlu Performans Sanatlarında!

Zorlu Center‘ın yanı başında devasa büyüklüğü ve ihtişamıyla boy gösteren Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde Aralık ayı çok hareketli ve dolu dolu geçecek. Türkiye’de kültür ve sanata yapılan bu denli önemli yatırımlar aydınlık yarınlar için hepimize birer umut kaynağı değerindedir.

1 Aralık- Royal Opera House Gösterimi: Cosi Fan Tutte
2 Aralık Şebnem Ferah
3 Aralık- Betoko
4 Aralık- Lunapark Gezegeni /Sadri Alışık Tiyatrosu
5 Aralık Madeliene Peyroux
8 Aralık- 39 Basamak/ Lara Fabian
9 Aralık- Francesco Tristano/ Yoldan Çıkan Oyun
10 Aralık- Weval ‘Live’  / Lunapark Gezegeni / Frankenstein
11 Aralık- Yatak Odası Diyalogları / Lunapark Gezegeni
14 Aralık- Royal Opera Gösterimi: Anastasia
15 Aralık- Ed Harcourt / Nat Geo Live: Mars’ta Yaşamak
16 Aralık- Cola & Jimmu (Nicole Willis& Jimi Tenor)- deephouse revival / Yoldan Çıkan Oyun
17 Aralık- Frankenstein / Lunapark Gezegeni
18 Aralık- SIR- Şeb-i Arus / Lunapark Gezegeni
21 Aralık- 39 Basamak
22 Aralık- 39 Basamak
24 Aralık- Lunapark Gezegeni / Sadri Alışık Tiyatrosu
25 Aralık- Guguk Kuşu / Lunapark Gezegeni
28 Aralık- Yoldan Çıkan Oyun
29 Aralık- Royal Opera House Gösterimi: Les Contes D’Hoffman
2 Aralık‘a kadar sürecek olan Yok Öyle Kararlı Şeyler grubunun deneysel müzik sergisini ücretsiz ziyaret edebilir, yeni albümü dinlerken şarkıların resme aktarılmış ruhunu görebilirsiniz.
39 BASAMAK

39 Basamak

1935 Ağustos’u, Richard Hannay, can sıkıntısını dağıtmak üzere bir tiyatro oyununa gitmeye karar verir. Hannay, o gece tiyatroda gizemli güzel Annabella’yla tanışır ve kendini Londra’dan İskoçya’ya uzanan çok komik ve heyecanlı bir casusluk serüveninin içinde bulur. Bu serüvendeyse onlara pek çok rolle karşımıza çıkan soytarılar eşlik eder.
Mehmet Ergen‘in Türkçe’ye çevirdiği “39 Basamak’ta” ;  Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak ve Okan Yalabık rol alırken oyunun yönetmenliğini de Mehmet Birkiye üstleniyor.\r\n\r\nOyuncuların “Müşterek” isimli yeni bir oluşumla yapımcılığını üstlendiği oyun, Tiyatro.İN ve Pangar Tiyatro’nun da desteğini alarak yola çıkıyor. Bu oluşumla birlikte Kent Oyuncuları’nda yıllarca birlikte çalışmış isimler uzun süre sonra yeniden bir araya geliyor.

Alfred Hitchcock, Jhon Buchan‘ın 39 Basamak adlı romanını filme çekerken bu gerilim romanının heyecan yüklü atmosferine, incelikli ama geri planda duran bir mizah dozunu eklemeyi de ihmal etmemiştir. Patrick Barlow 39 Basamak’ı tiyatroya uyarlarken bu mizah anlayışını alabildiğince öne çıkarmış, gerilim atmosferinin çevrelediği alabildiğine çılgın bir komedinin izini sürmüştür.

39 Basamak; geleneksel komedi anlayışının vazgeçilmez öğeleri dinamik ve durmak bilmez bir aksiyon, olmayacak ama harikulade teatral rastlantılar,yaptıklarıyla yapmak istedikleriyle birbirine uymayan karakterler ve binbir kalıba giren oyuncuların ustalıkla bir araya getirildiği bir uyarlamayla sahnede.

Biletler Biletix ve Zorlu PSM