Etkinlikler

D&R’da bu hafta yine edebiyat ve müzik alanında imza günleri devam ediyor…

Edebiyat ve müzik tutkunları, D&R’ın düzenlediği imza günlerinde birbirinden önemli isimlerle bir araya geliyor. Ece Üner, Şengül Boybaş, Nilgün Belgün, Hakan Mengüç, Murathan Mungan ve Ali Aksöz hafta sonu gerçekleşecek etkinlikler kapsamında hayranlarıyla D&R mağazalarında buluşuyor. Neyzen ve yazar Hakan Mengüç, aynı zamanda imza gününde mini bir performans sergileyecek.

Atiye dizisine ilham veren “Dünyanın Uyanışı” romanının yazarı Şengül Boybaş, okurlarla D&R’da buluşuyor. 15 Şubat Cumartesi günü saat 15.00’de D&R Zorlu’da düzenlenecek etkinlikte Boybaş, Göbeklitepe’nin gizemli hikayesini anlattığı kitabını sevenleri için imzalayacak. 

Sevilen oyuncu ve yazar Nilgün Belgün, “Hayatla Geçinmeyi Seçtim” adlı kitabını okurları için imzalıyor. Belgün’ün sevenleriyle bir araya geleceği etkinlik, 15 Şubat Cumartesi günü saat 15.00’de başlayacak. İmza gününe D&R Capitol ev sahipliği yapacak.

Oyuncu Ali Aksöz, ilk imza gününde D&R’a konuk oluyor. Aksöz, çoğunluğu yol hikâyelerinden ve kendi anılarından oluşan “Gölgedeki Adam” isimli kitabını 15 Şubat Cumartesi günü saat 15.30’da D&R Kanyon’da imzalayacak.

Tasavvuf ve sufizmin Türkiye’deki genç temsilcilerinden Hakan Mengüç,yeni kitabı “Hiç Bir Karşılaşma Tesadüf Değildir”in imza gününde kitapseverlerle buluşuyor. Mengüç, arayış içinde olan genç bir sufi ile aklı karışık bir kızın yolculuğunu anlattığı kitabını 15 Şubat Pazar günü saat 17.30’da D&R İstinyePark’ta imzalayacak. Hakan Mengüç, etkinlikte canlı ney performansı da sergileyecek.

Başarılı haber sunucusu Ece Üner, D&R Beyoğlu mağazasında imza günü düzenliyor. 16 Şubat Pazar günü saat 15.00’de başlayacak etkinlikte Üner, “Olduğu Gibi” isimli kitabını hayranları için imzalayacak.

26 farklı ismin Murathan Mungan’ın yepyeni şarkı sözlerinde buluştuğu Pasaj&Garaj etiketli, “2020 Model” albümün ilk imza günü 16 Şubat Pazar 16:00’da İstinye Park D&R’da gerçekleşiyor. Sırası ile İzmir ve Ankara’da da müzikseverlerle buluşacak olan Murathan Mungan’ın sözlerinin sahibi olmasının dışında içerik tasarımını ve süpervizörlüğünü de üstlendiği “2020 Model” albümünde rock’dan elektronic’e, rap’ten pop’a birçok müzik janrı bir arada.

Tamamı kendisinin yazdığı sözlerden oluşan üç albümün sahibi Murathan Mungan’ın, yine farklı şarkıcı ve toplulukların seslendirdiği 2004 yılında çıkan “Söz Vermiş Şarkılar” ve 2006 yılında yayınlanan Müslüm Gürses’in “Aşk Tesadüfleri Sever” adlı albümlerden sonra, hazırlığı bir yıldan fazla süren “2020 Model” çift CD, 4 LP olarak tasarlandı.

Emre Siyahoğlu

Her şey müzikle başladıysa da bir yandan sinema meraklısıydı, bir ara edebiyata yöneldi, sonra yine müziğe döndü ve şimdi her üç alanda da yazılarını Bi'Kuble'de paylaşıyor.

Yorum Ekle

Yorum Yap