Etkinlikler

Çini Aşktır sergisi, hafta boyunca Beşiktaş Belediyesi Sergi Salonu’nda!

Geleneksel Türk sanatı Çini alanında çalışmalar yapmaya devam eden Hatice Tuğaner, Aynur Okutan ve Sinem Acar’ın hazırladığı çalışmalardan oluşan Osmanlı döneminden de esintiler içeren “Çini Aşktır” sergisi Beşiktaş Belediye Başkanlığı Sergi Salonu’nda hafta içinde başladı.

Çini Aşktır sergisinde sanatçıları, aynı zamanda Tuğaner’in kardeşi olan başarılı oyuncu Canan Tuğaner Şenel ve usta müzisyen Ahmet Özden gibi isimler de yalnız bırakmadı.

Hatice Tuğaner, “Çini Aşktır” sergisini şu sözlerle anlattı :

“Geleneksel sanatlarımızdan çini sanatıyla tanışmamız, renklerin büyülü dünyasının ruhumuza verdiği huzurla başladı. Gerek fırça tekniği, gerekse boyaların mucize dönüşümü, çiniye duyduğumuz aşkı destekledi… “Çini aşktır!” dedik, yola çıktık. Bu; bizi Ankara’dan İstanbul’a doğru heyecanlı bir oluşuma sürükledi. İstanbul’lu sanatseverlerle buluşmak, heyecanımızı paylaşmak ve sanatla bütünleşmek bize çok iyi geliyor. Sevgiyle ve zevkle çini yapmak tek amacımız. Siz İstanbul’lu sanatseverleri bizler; Hatice Tuğaner, Aynur Okutan ve Sinem Acar olarak Beşiktaş Belediyesi Sergi Salonu’ndaki 26 Ocak’a kadar sürecek sergimize bekliyoruz.”

Çini Aşktır sergisini Pazar gününe kadar Beşiktaş Belediyesi Sergi Salonu’nda ziyaret edebilirsiniz.

Emre Siyahoğlu

Her şey müzikle başladıysa da bir yandan sinema meraklısıydı, bir ara edebiyata yöneldi, sonra yine müziğe döndü ve şimdi her üç alanda da yazılarını Bi'Kuble'de paylaşıyor.

Yorum Ekle

Yorum Yap