Müzik Haberleri

Buğra Kertmen, ilk albümü “Olmasın Böyle”yi dinleyicilerle buluşturdu…

Çocuk yaştan beri babasının da müzisyen olmasından ötürü müzikle iç içe olan ve 8 yıldır doktorluk mesleğine devam eden Buğra Kertmen, Caz, Rock, Alaturka gibi farklı tınılar taşıyan bestelerini topladığı Rakun Müzik etiketli ilk albümü “Olmasın Böyle” ile dinleyicilere merhaba diyor.

12 şarkılık albümde Kertmen’e Cengiz Baysal (davul), Metin Türkcan (elektro gitar), Poyraz Kılıç (Bas Gitar), Gülşah Erol (çello), Seda Eylül Tansık (viyola), Sezgin Alkan (piyano), Tolga Bozkurt (piyano) gibi tanınmış isimler eşlik etti. 

Albüme gitar ve piyanosuyla katkıda bulunan Mustafa Emrah Bingöl, aynı zamanda birçok şarkının düzenlemesini de üstlendi. Albümün kayıt, miks ve mastering işlemleri Babajim İstanbul Stüdyoları’nda gerçekleştirildi. 

Albüm kapak fotoğrafı ise tanınmış fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut’un imzasını taşıyor. İkinci albümünü hazırlamaya başlayan Kertmen, bu albümü “Kendimi en çok müziğin içindeyken mutlu hissettim ve ait olmak istediğim yere doğru bir yola çıktım!” sözleriyle anlatıyor.

Olmasın Böyle, tüm dijital platformlarda.