Röportajlar

İlk albümü ‘Aşk-ı Miras’ı dinleyicilerle buluşturan Beste Aksu ile bir röportaj…

Geçen ay ilk single çalışması ‘Kalp Yani‘yi, geçtiğimiz günlerde o şarkının da yer aldığı ‘Aşk-ı Miras‘ albümünü Arpej Müzik etiketiyle dijital albüm olarak dinleyicilerle buluşturan, aynı zamanda İstanbul Arabesque Project‘ten de hatırlanan Beste Aksu ile Bi’Kuble için müzik yolculuğunu ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle ‘Kalp Yani’ ile tanıdık sizi. ‘Kalp Yani’ye kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

 -‘Kalp Yani’, ‘Aşk-ı Miras’ albümümde de yer alan ilk şahsi single çalışmam oldu. 13 yıldır aktif olarak sahne almaktayım. Bu sürecin iki yıllık bölümünde İstanbul Arabesque Project ile birlikte vokal olarak çalıştım. Onlarla birlikte ‘İhtimallerden De Uzak‘ albümünü ve aynı zamanda kliplendirdiğimiz Emrah şarkısı ‘Unutabilsem‘ single çalışmasını çıkardık.

Bu bağlamda Arpej Müzik ile yollarınız nasıl kesişti?

Arpej Müzik ile yollarımız, klip yönetmenim Gökhan Palas vesilesi ile kesişti.

Birlikte çalıştığınız Beyza Durmaz ve aranjörünüz Gökhan Süer ile yollarınız nasıl kesişti?

Gökhan ile dostluğumuz, 10 sene öncesine dayanıyor. Beyza’yı da Gökhan‘ın vesilesi ile tanımış oldum. 

Albüm ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Albüm çıkalı birkaç gün oldu. Daha önce aldığım geri dönüşler gerçekten çok motive ediciydi. Ama bu albüm için şimdiden bir şey söylemek zor. İlerleyen zamanlarda hep birlikte deneyimleyeceğiz… 

Günümüzde CD olarak yayınlanan single-albüm sayısı azalırken ve birçok single-albüm CD şansı bulamadığı ve dijitalde görülen ilgiye orantılı olarak CD basımı yapılan bir dönemde albümünüz dijital olarak dinleyicilerle buluştu. Bu bağlamda ilerleyen zamanlarda albümünüzün CD olarak yayınlanması düşünülüyor mu?

-Artık her şeye dijital platformlardan ve tüm diğer sosyal mecralardan ulaşmak çok daha kolay. Şu an için böyle bir düşüncemiz yok.

Bu çalışmadan sonra yapmayı düşündüğünüz projeler var mı?

 -Söylediğim gibi; projemiz çok yeni… Şu an tamamen bu albüme odaklıyız ve bunu heyecanını yaşıyoruz. Güzel bir iş çıkardığımıza ve olumlu geri dönüşlerin olacağına inanıyorum. Çok büyük emek ve çabalarla yapılıyor albümler.  2 senedir bu yolda yürüdüğüm; emeği geçen, destekleyen herkese tek tek teşekkür ediyor, bu yolda emek harcayan tüm arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Yeni projelerde buluşmak dileğiyle…

Beste Aksu’ya bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. ‘Aşk-ı Miras’ albümünü tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.