Röportajlar

İlk EP çalışması “Heves”i dinleyicilerle buluşturan Oğuz Saral ile bir röportaj…

Oğuz Saral… Sahne performaslarıyla bilinen Saral, Emre Kaya’nın iki yeni şarkısını EP olarak EKA Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu : Heves… Saral ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, EP’sini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Heves’e kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? 

-Her müzisyen gibi ben de müzik ve sanatın diğer dallarında yer aldım. Yedi sene Türk Halk Oyunları oynadım, ülkemi içerde ve dışarda sahne performansım ile temsil ettim. Ayrıca TRT çekimlerinde de yer aldım bunun yanı sıra konservatuvara da hazırlandım ama bazı sebeplerden dolayı devam edemedim, ufak tefek sahne performansları ve geçimimi sağlamak için farklı ek işlerde de bulundum. Taa ki “Heves” projem çıkana kadar!

Bir EP yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Heves EP’sinin oluşum süreci nasıl gelişti? Bu bağlamda iki şarkısını seslendirdiğiniz Emre Kaya ile yollarınız nasıl kesişti?

-Şarkılarımı çok güçlü bir besteci-söz yazarı olan Emre Kaya’dan aldım. Günümüz şartlarına göre EP çalışmasını daha uygun buldum. Zaten ilk çıkış yapacağım için EP çalışması bana ve beraber projemi hayata geçirdiğimiz menajerim Gizem Demir’e daha uygun geldi.

Düzenlemenizi üstlenen Osman Çetin ile çalışmaya nasıl karar verdiniz?

-EP’nin düzenlenmesi de şarkılar kadar iyi olsun düşüncesi ile Emre bey ve Gizem hanım ile verdiğimiz karar doğrultusunda Osman Çetin ile çalışmaya karar verdik. İstediğimiz gibi de oldu, buradan Osman Çetin’e çok teşekkür ediyorum.

Heves ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Ortak düşünce ve yorumlara bakılırsa sanki hep Oğuz Saral hep varmış gibi, Heves şarkısı kulaklara aşina geldi! Herkes benimsedi, bu da zaten ne kadar doğru bir iş yaptığımızın kanıtı oldu.

Heves’ten sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Tabi ki, durmayı düşünmüyorum. Sırada EP çalışmamdaki “Ağla” şarkımın klibi var, arkasından yine yeni proje ve sürpriz isimlerle devam etmeyi düşünüyorum.

Oğuz Saral’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Heves”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.