Röportajlar

İlk teklisi “Yok Sayıyorum”u dinleyicilerle buluşturan Dilara Torlak ile bir röportaj…

Dilara Torlak… Müziğin eğitiminden gelen ve Alptekin Yapım’ın Majör Stüdyo olarak düzenlediği ses yarışmasının finalistlerinden olarak Alptekin Yapım etiketiyle Ozan Gülek eseri ilk teklisi “Yok Sayıyorum” ile 2021’nin ilk şarkılarından birini dinleyicilerle buluşturan Dilara Torlak ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Yok Sayıyorum’a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda konservatuvar eğitiminiz size müziksel anlamda neler kattı?

-Küçük yaşlarda ailemden de gelen Türk müziğine ilgim ve yatkınlığım vardı. Daha sonra Düzce Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazandım, branş olarak keman eğitimi aldım. Sonrasında Balıkesir Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünü kazandım, burada ise branş olarak şan (ses eğitimi) aldım. Çeşitli korolara katıldım. Üniversite döneminde belli bir dönem canlı müzik deneyimim oldu. 2017 yılında Türk Müziği ses yarışmasına katılıp il ve bölge finalinde birincilik kazandım. Bütün bu süreçler kendimi geliştirebilmeme yardımcı oldu.

Profesyonel bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda Yok Sayıyorum’un oluşum süreci nasıl gelişti? Eserin sahibi-düzenlemesini üstlenen Ozan Gülek ve Alptekin Yapım ile yollarınız nasıl kesişti?

-Sosyal medyada Majör Stüdyo’ya ait bir yarışma olduğunu gördüm ve katıldım. Daha sonra o vesileyle Ozan Gülek ve Cenk Alptekin ile müziğimizin yolu iyi ki kesişti diyorum. Yarışma sonuçlandıktan sonra sesimi beğendiklerini ve birlikte çalışmak istediklerini söylediler. Bu benim için birincilikten çok daha önemliydi. Ozan Gülek’in bestelerinin içinden kendime en yakın hissettiğim “Yok Sayıyorum”du, böylelikle “Yok Sayıyorum”un yolculuğuna başlamış olduk. 

Yok Sayıyorum ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-2021 yılının ilk şarkılarından olan “Yok Sayıyorum” şu an çok daha yeni olmasına rağmen gerek sosyal medyada gerekse çevremden çok güzel geri dönüşler almaya başladım. Umarım 2021 yılında bana uğur getirir ve herkesin yüreğine dokunan bir şarkı olur.

Yok Sayıyorum’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Şu an düşündüğümüz yeni bir şarkı var, çalışmalara yakın zamanda başlayacağız. Bu yol çok uzun ve meşakkatli, ama yine de sonuna kadar gitmek istediğim bir yol…

Dilara Torlak’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Yok Sayıyorum”u tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.