Röportajlar

İlk solo teklisi “Son Yakışıklı”yı dinleyicilerle buluşturan Mehmet Can ile bir röportaj…

Mehmet Can ismini çoğu dinleyici Selim Gülgören ile düeti “Aşk Bizden Yana” ile duydu. Şimdi ise Selim Gülgören Müzik Yapım etiketiyle ilk solo teklisi “Son Yakışıklı”yı dinleyicilerle buluşturan Mehmet Can ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Aşk Bizden Yana”ya kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-”Aşk Bizden Yana”ya kadar olan müzik yolculuğumda çeşitli aktivitelerde bulundum. Örneğin; sokak müziği yaptım ve farklı kültür merkezlerinde birden fazla kez sahne aldım. Diğer yandan gitar ile sevdiğim şarkıları yorumluyordum.

İlk çalışmanız, Selim Gülgören ile düet “Aşk Bizden Yana” oldu. Bu bağlamda Selim Gülgören ile yollarınız nasıl kesişti? Aşk Bizden Yana ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Selim Gülgören öncesinde tanıdığım çok iyi bir aranjör ve sanatçı idi. Ona kendi şarkılarımı ve videolarımı yolladıktan sonra olumlu geri dönüş aldım kendisinden ve böyle güzel bir projeye birlikte imza attık. Aşk Bizden Yana ile ilgili çok güzel geri dönüşler aldım müzikseverlerden ve bu geri dönüşler benim için oldukça güzel bir başlangıç oldu.

Bir solo tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve Gülgören eseri-yapımı-düzenlemesi “Son Yakışıklı”yı yorumlama süreciniz nasıl gelişti?

-Öncesinde Selim Gülgören ile “Son Yakışıklı” için marjinal ve yoğun bir çalışma sürecine girdik. Kendi tarzıma ve müzik anlayışıma göre dinleyicilere bir proje sunmaya çalıştık ve umarım da etkili olmuştur. Son olarak solo tekli yayınlamayı uzun süredir düşünüyordum ve benim için güzel bir tekli oldu açıkçası, umarım sevgili müzikseverlerimiz de beğenmiştir.

Son Yakışıklı ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-“Son Yakışıklı” ile yapıcı eleştiriler ve güzel yorumlar aldım, eleştiri olmazsa olmazımdır. Açıkcası ilk teklim iddialı bir isim olduğu için çok tepkiler bekliyordum fakat sözleri dikkatli dinleyince orada bir ironinin olduğu anlaşılıyordu! Diğer bir yandan ilk teklimin çoğunluk tarafından beğenilmesi benim için tarif edilemez bir mutluluk.

Son Yakışıklı’nın Gülgören yönetimindeki klibinin oluşum süreci nasıl gelişti ve klibiniz ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Son Yakışıklı şarkısına layık özel ve başarılı bir klip yaratmak için Selim Gülgören ile çok çalıştık, adeta bir beyin fırtınası yaptık ve ortaya güzel bir senaryo çıktı. Klibim ile birbirinden farklı eleştriler ve olumlu yorumlar aldım. Tekrardan bu yorumlar ve destekler için teşekkürlerimi sunuyorum yapıcı ve güzel oldukları için.

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Kendi müziğim genellikle akustik ve pop tarzındadır. Reggeaton müzik ise oldukça hoşuma giden bir müzik türüdür.

Son Yakışıklı’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Öncelikle tekrardan dediğim gibi, Son Yakışıklı’nın gidişatına göre bir proje çizmeyi düşünüyorum. Fakat aklımda farklı projeler var, umarım daha nice projelerde görüşmek dileğiyle…

Mehmet Can’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Son Yakışıklı”yı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.