Röportajlar

İlk teklisi “Adil Değil”i dinleyicilerle buluşturan İrem Özen ile bir röportaj…

İrem Özen ismini çoğu dinleyici, sayfasında yorumlayıp paylaştığı çeşitli şarkıların yanı sıra, Gökhan Türkmen’in “Son ‘Ki Üç Kayıt” projesiyle tanıdı. Şimdi ise kendi şarkıları üzerine çalışmaya başlayan Özen, kendi eseri olan alternatif tınılı ilk teklisi “Adil Değil”i Bremium Medya Türkiye etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Özen ile Bi’Kuble için; müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Adil Değil’e kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Adil Değil’i paylaşmadan önce Instagram üzerinden 2 senedir cover videoları paylaşıyordum. Bu süreç içerisinde yarışmalara katılarak farklı ve kıymetli isimlerle tanışma fırsatı buldum. En sonunda Gökhan Türkmen’in yarı finalistliğe kaldığım Son ‘Ki Üç Kayıt adlı yarışmasında yer edindikten sonra kendi şarkılarımı paylaşma konusunda emin oldum.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve Adil Değil’in oluşum süreci nasıl gelişti? Prodüksiyonu-düzenlemeyi üstlenen Orçun Ayata ile yollarınız nasıl kesişti? 

-Senelerdir beste yapıyordum. Ama son 1 sene içerisinde yazdıklarım ve bestelerim daha iyi bir hal aldı. Adil Değil de bu bestelerden biriydi. Bir aranjör arayışı içerisindeydim. Orçun’la yine Instagram üzerinden tanıştık. Birkaç şarkımı onunla paylaştım ve şarkı seçimimiz Adil Değil oldu. Tecrübesi ve yeteneğiyle şarkıyı çok güzel bir yere taşıdı.

Bremium Medya Türkiye ile yollarınız nasıl kesişti?

-Yine ve yine Instagram mecrası sayesinde oldu. Benim gibi cover paylaşan arkadaşlarım vardı. Sonrasında kendi şarkılarını paylaştılar. Bu paylaşımı da Bremium Medya Türkiye ile birlikte yaptılar. Ben de bu sayede Bremium Medya Türkiye ile tanıştım.

Adil Değil ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Daha öncesinde de birkaç şarkımı amatör bir şekilde paylaşmıştım YouTube ve Instagram hesaplarımda. İnsan kendi yazarken çok başka hikayeler, anılar ve fikirlerle yazıyor gerçekten. İnsanların dönüşü her defasında beste yapmanın en güzel taraflarından biri oluyor. Bambaşka fikirler duyuyorsun çünkü. Bu da bana bambaşka hayatlar olduğunu sunuyor, bu fikri benimsemek bir şeylere daha geniş bakmamı sağlıyor. Adil Değil’e de dönüşler böyleydi. Çevremde olan, tanıyan, tanımayan pek çok insan destekledi.

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Henüz tanımlayamıyorum. Benim bunun için bir tabirim var: “Ayağımı daha suya yeni sokuyorum.” Çok farklı şeyler yazıp besteleyebiliyorum. Şu an 60 kadar bestem var hali hazırda. Tabii ki benzerlik gösterenler var fakat ben bir tarzım var diyemiyorum henüz. Tek bildiğim hüzünden ve karmaşadan besleniyorlar.

Adil Değil’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Tabii ki. Artık tam anlamıyla kendi şarkılarımla devam etmek istiyorum. Sosyal medya hesaplarımı da bu yönde kullanmak istiyorum. Şu anda da ikinci şarkım için çalışmalara devam ediyorum.

İrem Özen’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Adil Değil”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.