Röportajlar

İlk teklisi “Affetmiyorum”u dinleyicilerle buluşturan Sinem Kahveci ile bir röportaj…

Son günlerde dinleyicilerle buluşan tekliler arasında dikkat çeken teklilerden biri de, Sinem Kahveci’nin SP Prodüksiyon etiketiyle dinleyicilerle buluşturduğu ilk teklisi Affetmiyorum oldu. Kahveci ile Bi’Kuble için müzik yolculuğunu, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Affetmiyorum’a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Ben fenomen değilim; bunun için de çabalamadım, sosyal medyada çok aktif olmadım… Çeşitli mekanlarda solist olarak başladım, öncesinde yazmış olduğum sözü müziği bana ait olan eserlerimi yazmaya devam ettim ve ediyorum.

Bir tekli çıkartmaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda Affetmiyorum’un oluşum süreci nasıl gelişti?

-Affetmiyorum, benim ilk eserim, ilk göz ağrım; yaşanmışlık üzerine yazmış olduğum bir eser.

Affetmiyorum’un düzenlemesini üstlenen Sonay Yağız ile çalışma süreciniz nasıl geçti?

-Çalışma sürecimiz çok eğlenceli geçti. İlmek ilmek dokuduk şarkıyı, her ayrıntısı içime sinerek istediğim gibi oldu. Sonay, işinin ehli bir aranjör; dokunduğu işi sonuna kadar hakkıyla tamamlayan biri…

SP Prodüksiyon Sina Polat ile yollarınız nasıl kesişti?

-Yönetmenim Işık Sam Saylav sayesinde tanıştık Sina Polat ile. Abi-kardeş samimiyetiyle çalışmamızı sürdürüp iki taraf da memnun bir şekilde çalışmamızı tamamladık.

Affetmiyorum’da size eşlik eden Serkan Diyar ile çalışma süreci nasıl gelişti?

-Şarkımda yorumuyla ve klipte oyunculuğuyla bana eşlik eden Serkan Diyar ile yaklaşık olarak 1,5 senedir tanışıyoruz. Beni kırmadı ve bu süreçte yanımda olup desteğini esirgemedi, kendisine minnettarım!

Affetmiyorum ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Affetmiyorum, yayınlanmadan önce dinleyen birçok kişinin inandığı bir parçaydı. Şu an için geri dönüşler çok güzel, seviliyor; tabi ki daha önce tanınmayan birine göre gidişatımız iyi. İnandığım ise daha da iyi olacağı…

Affetmiyorum sadece dijital platformlarda yayınlandı, CD olarak da yayınlanması düşünülüyor mu? Bu bağlamda ilerleyen zamanlarda bir albüm yayınlamayı düşünüyor musunuz?

-Yaklaşık 213 ülkede yavaş yavaş yayınlamaya devam ediyor, daha çok yeni; gidişata göre düşünülebilir aslında. Kendime ait 37 tane eserim var, albümden ziyade hepsini tekli olarak yayınlamayı olarak düşünüyorum şu anki süreçte, yavaş yavaş dinleyicilerle buluşacak.

Affetmiyorum’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

– Tabi ki var… 1 ay sonra başlayacağım “Sine” adında bir teklimiz olacak. Allah’ın izniyle devam edecek çalışmalarım…

Sinem Kahveci’ye bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. Affetmiyorum’u tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.