Röportajlar

İlk teklisi “Allah Versin”i dinleyicilerle buluşturan ikili Hakan Işık & Kayla ile bir röportaj…

DJ olarak bilinen isimlerden Hakan Işık ve Azerbaycan’da sahne hayatına başlayan genç yetenek Kayla, Lara yorumuyla bilinen Yalçın Polat eseri “Allah Versin”i Sipan Babur Productions etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu, ve böylece her iki isim de ilk teklilerinde bir araya gelmiş oldu. Işık ve Kayla ile Bi’Kuble için, müzik yolculuklarını, teklilerini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Allah Versin”den önceki müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

Kayla : Azerbaycan’da daha mütevazi mekanlarda yoğun bir şekilde canlı performans sergiliyordum. Allah Versin benim ilk profesyonel çalışmam oldu.

Hakan Işık : Allah Versin ile profesyonel dünyaya adım atmış bulunmaktayız. Öncesinde ağırlık Avrupa olmak üzere Avrupa ve Türkiye’de yoğun bir sahne hayatım söz konusuydu. Bundan sonra o yoğunluğu Türkiye alacak gibi duruyor!

İkinizin yolları nasıl kesişti ve birlikte çalışmaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda Allah Versin’i yorumlama fikri nasıl gelişti?

Kayla : Sevgili menajerim Sipan Babur, partnerim Hakan Işık ile tanışmamıza vesile oldu.

Hakan Işık : Sevgili yapımcım Sipan Babur’un Azerbaycan’da yaşayan Sanatçısı Kayla ile bizi bir araya getirmesi sonucu Kayla’nın Allah vergisi muhteşem sesini dinledikten sonra birlikte çalışmak kaçınılmaz bir hal aldı. Allah Versin şarkısına daha öncesinden menajerimle birlikte karar vermiştik. Sevgili Kayla ile anlaşarak projeyi tamamlamış olduk.

Hakan bey, düzenlemeyi bir arada yaptığınız Nurettin Çolak ile çalışmaya nasıl karar verdiniz? 

Hakan Işık : Nurettin Çolak ile yurtdışında birçok etkinlikte sahne aldık. Akabinde güzel bir dostluğumuz oluştu. İşini severek ve kusursuz yapan biri olması nedeniyle kendisiyle çalışmamız açıkcası sürpriz olmadı.

Sipan Babur Production ile yollarınız nasıl kesişti? 

Hakan Işık : DJ’lik haricinde yurtdışında bir organizasyon şirketine sahip olmam nedeniyle kendisiyle yıllardır bir sanatçı alışverişi içindeyiz zaten. Sipan Babur sonraki yıllarda menajerliğimi de üstlenince bir nevi et ile tırnak gibi olduk kendisiyle! 

Allah Versin ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız? Bu bağlamda eserin sahibi Yalçın Polat’tan da geri dönüş aldınız mı?

Hakan Işık: Allah Versin parçası bir fragmandı, 2021 yılında gerçek filmi gösterime sunacağız! Sizce de bu kadar kısa sürede Altın Marka Jüri Özel Ödülü’ne layık görülmek ve birçok magazin programına konu olmak tüm cümlelerin özeti değil midir esasında? Eserin sahibi Yalçın Polat çok değerli bir isim benim gözümde. Kendisi parçanın başından sonuna kadar her evrede değerli fikirleri ile bize çok şey kattı diyebilirim. Allah Versin parçasını yıllar önce bize sevdiren sevgili Lara’dır. Biz ise parçaya farklı bir boyut kazandırdık yaptığımız düzenleme ile diye düşünüyorum. Hatta ve hatta biz parçayı piyasaya sürdüğümüz andan itibaren Lara’nın versiyonu da YouTube’da tekrar bir hız kazandı ve ciddi bir şekilde tıklanmaya başladı diyebilirim. Yani bir nevi o versiyon da tekrar gündeme gelmiş oldu bu vesile ile.

Allah Versin’den sonra -bir arada ya da ayrı- yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı? 

Hakan Işık: Günümüz şartları gereği gelişmiş toplumların hızlı tüketimi benimsemiş olmasını göz önünde bulundurursak, gerek sevgili arkadaşım Kayla ile gerek ise farklı sürpriz isimler ile ard arda muhteşem projelerimizi hayata geçirmemizin kaçınılmaz bir durum olduğunu düşünüyorum. Ya üreteceğiz ya da tükeneceğiz, 2+2 = 4! Bu yüzden 2021 kesinlikle bizim yılımız olacak. Yaza kadar 3 projeyi daha sizlerin beğenisine sunmak istiyoruz.

Hakan Işık & Kayla ikilisine bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Allah Versin”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.