Röportajlar

İlk teklisi “Ayrılığın Kitabı”nı dinleyicilerle buluşturan Deniz Aygül ile bir röportaj…

Son günlerde beğenilen ilk teklilerden birisi de, müziğin eğitiminden gelen ve YouTube sayfasında yayınladığı yorumlarla dikkat çeken Deniz Aygül’ün, Berkay’ın vokaliyle yer aldığı ve aynı zamanda Berkay’ın firması Hiperaktif Müzik’in ilk yapımı olan ilk teklisi “Ayrılığın Kitabı” oldu. Aygül ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Ayrılığın Kitabı”na kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda konservatuvar eğitiminiz size müziksel anlamda neler kattı?

-Zaman zaman sahneler, aynı zamanda okula hayatına devam şeklindeydi. Konservatuvar eğitimi büyük bir donanım kattı. Şarkılara yüklediğim anlam bile değişti!

Ayrıca çeşitli şarkıları YouTube sayfanızda yorumlayıp paylaşmaya nasıl karar verdiniz ve bu yorumlarınız ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Sosyal medya kullanmadan önce de ben sevdiğim tüm şarkıları okumaktan büyük keyif duyardım, sosyal medyaya girerek işi biraz daha büyüttüm aslında. Sadece şarkı okumak değil de “hissettirebilen müzik” yapmaktı hedefim… Uzun yıllardır çizgimi bozmadan devam ediyorum. Sevenlerimin de geri dönüşleri muhteşem, bir yazan bir daha yazıyor! (gülüyor)

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? “Ayrılığın Kitabı”nın sahibi İpek Demir ve düzenlemeyi üstlenen Anıl Şenarsoy ile yollarınız nasıl kesişti?

-2 yıldır bu konu hakkında işin prodüktörü olan Berkay bey ile zaten sadece tekli değil pek çok çalışmamızı oluşturma konusunda görüşüyorduk. İpek Demir ile sosyal medyadan birbirimizi tanıyoruz fakat yüzyüze gelip henüz tanışmadık. Anıl Şenarsoy benim dostumdur yaklaşık 2 yıldır benimle birlikte. 

Prodüktörlüğünüzü (Hiperaktif Yapım olarak) üstlenen Berkay ile yollarınız nasıl kesişti?

-Yıl 2018, okuldan çıkmışım, eve dönerken Berkay beyden bir telefon geldi. Yeni bir şirket kuracağını, benimle birlikte çalışmak istediğini söyledi, ben de seve seve kabul ettim. Çünkü zaten yaptığı-yapacağı işlere inancım sonsuzdu. 

Ayrılığın Kitabı ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Zamanından beri çok severek okuduğum, hissettiğim bu şarkıyı çıkartmak başta en doğru karardı bizim için. Sevenlerimden gelen mesajları paylaşımları gördükçe bir kez daha doğru karar almışız diyorum.

Klibinizi yöneten Murat Joker ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Berkay bey “Klibimizi Murat Joker çekecek!” dediğinde çok mutlu oldum. Klip günü tanışabildik, çok tatlı bir insan! Normal hayatımda nasılsam tüm gerçekliğiyle yansıtmaya çalıştık. Bu yüzden kısa sürede klip çekimimizi tamamladık. 

Ayrılığın Kitabı’ndan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Tabii ki var. Çalışmalarımıza başladık.

Deniz Aygül’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Ayrılığın Kitabı”nı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.