Röportajlar

İlk teklisi “Bay Mükemmel”i dinleyicilerle buluşturan Gizem Dağdelen ile bir röportaj…

2020 ile birlikte dinleyicilerle buluşan ilk teklilerden biri, Bay Mükemmel isimli ilk teklisiyle Gizem Dağdelen oldu. Müzik dışında veterinerlik eğitimi sonrası mesleğini sürdürmekte olan Dağdelen ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Bay Mükemmel teklinize kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Eğitimimi veterinerlik alanında tamamladım ve mesleğimi devam ettirdim. Sahneye olan ilgim çocukluktan gelen bir ilgi olduğundan dolayı müzik yapacağımı her zaman belirtiyordum ve zaten istiyordum.

Bir tekli yayınlamaya karar verdiniz ve eser sahibi Sertaç Aydoğan ile yollarınız nasıl kesişti?

-Sertaç bey ile bizi aranjörüm Cüneyt bey tanıştırdı; şarkıyı dinleyince çok beğendim; “Bu şarkı benim olmalı!” dedim ve Bay Mükemmel’de karar kıldım.

3 Adım Müzik ile yollarınız nasıl kesişti?

-3 Adım Müzik ile sevgili menajerim Okan Boyar aracılığı ile tanıştık ve birlikte çalışmaya karar verdik. 

Aranjenizi üstlenen Cüneyt Aykulteli ile çalışmaya nasıl karar verdiniz?

Birkaç aranjör seçtik ve en iyisi olsun istediğimiz için tesadüfen stüdyo araştırmalarımız sonunda Cüneyt beyi görüp diğer çalışmalarını da dikkate alarak karar verdik.

Bay Mükemmel ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-İlk çalışmam olmasına rağmen bu kadar güzel dönüşler almayı beklemiyordum şuanda gayet iyi gidiyor.

Tekliniz sadece dijital platformlarda yayınlandı, CD olarak da yayınlanacak mı? Bu bağlamda ileride bir albüm yapmayı düşünüyor musunuz?

-Artık herşey biliyorsunuz ki sanal ortamda dönüyor ve daha çok kitleye ulaşıyor. Bu yüzden tekli çalışmam CD olarak çıkmayacak. Zaten çıkmayacağı için sadece dijital platformlarda diye yayınladık.

Bay Mükemmel’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

 -Bu işin meyvesini yersem tabi ki var; maddi olarak külfet çünkü tahmin edebileceğiniz gibi… O yüzden kazanırsam tabi ki devamı gelecek.

Gizem Dağdelen’e bu güzel röportaj için teşekkür ederim. Bay Mükemmel’i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.