Röportajlar

İlk teklisi “Boş Beklentiler”i dinleyicilerle buluşturan Giggi ile bir röportaj…

Giggi… Çocuk yaşta kendi iç güvenini sağlamasına vesile olan müzik tutkusunu taze tutan, eğitim ve mesleki anlamında Grafik Tasarım alanından gelen ve zaman içinde kendi şarkılarını yapmaya başlayan Giggi R&B tınılı kendi eseri ilk teklisi “Boş Beklentiler”i geçtiğimiz günlerde K&S Production etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Giggi (Gizem Erdoğa) ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Boş Beklentiler’e kadar olan müziksel yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Müzikle aram çocukluğumdan beri vardı ve müzik sayesinde kendimi ifade etmekte zorluk yaşadığım için kendimi dışarıya yansıtmakta çok güçlendim. Öncelikle ilkokul zamanında çocuk korosuna katılmıştım, daha sonra lise zamanlarında gitar ve keman kursuna başladım. 2018 senesinden beri söz yazmaya başladım ve kendimi hazır hissedene kadar devam ettim. “Boş Beklentiler”e kadar olan yolculuğum aslında hazırlık sürecimdi.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda Boş Beklentiler’in oluşum süreci nasıl gelişti? Düzenlemeyi ve prodüksiyonu (K&S Production olarak) üstlenen Kadim Tekin ile yollarınız nasıl kesişti?

-2019’da yazmaya başladığım “Boş Beklentiler” teklimin çıkış amacı çok fazla hayale kapılıp karşılığında sonuç alamam oldu. Uzun süre hiç bilmediğim bir şehirde yalnız başıma mücadele etmenin bana verdiği güçle kendimi, yaşadıklarımı, hayata tutunma çabamı anlatmak istedim. Bunu anlatabilmek adına Boş Beklentiler’in sözlerini yazdım. 2021 senesinde hazır hissettiğim zaman şarkıyı çıkarmaya karar verdim. Kadim Tekin ile yollarımız aslında ortak arkadaşımız sayesinde oldu onun işlerini beğeniyordum ve “İyi ki bu işe beraber giriştik!” dediğim kişi oldu. Çünkü üzerimdeki çekingenliği kenara atıp bana hep doğru yolu göstermeye çalıştı ve çok fazla destek oldu. 

Boş Beklentiler ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Aslında çok fazla eleştirisel yorum almadım. “İlk şarkına göre iyi bir çıkış yapmışsın!” yorumunu çok fazla duydum duyduğum şeylerden biri de “Biraz daha hareketli parçalar yapabilirsin!” olmuştu. Ama ben müziğe bu şekilde bakmadığım için her zaman içimden gelenleri ve yaşantımdan kesitleri alarak bu işi yapmaya devam edeceğim. Tabii ki müzik evrenseldir; herkes beğenmek zorunda değildir, ancak ben bu yola her yoruma açık bir şekilde kendimi hazırlayarak çıktın. 

Klibi yöneten Erdem Eryılmaz ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Erdem ile yollarımız beraber çalıştığımız medya şirketinde kesişti. 1 yıl kadar beraber çalıştık, o zamanda şarkı çıkarmak istediğimi hep söylerdim. Şarkı yaptığımı duyunca ilk destekleyenlerden biri de kendisi oldu ve klip çekmeye bu şekilde karar verdik. Klip için yine şarkıda aldığım yorumları aldım ilk klibe göre çok başarılı bulundu. ben her zaman Erdem’in işine güvendiğim için gözüm kapalı bir şekilde klibi beklemiştim.

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Yaptığım ilk şarkı daha çok R&B-Soul tarzı diyebilirim.

Boş Beklentiler’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Evet, seri bir şekilde üretmeye devam ediyorum. diğer teklim “Ben miydim?” 1 Ekim’de yayında olacak. Onun dışında elimde bekleyen 4 hazır şarkı bulunmakta.

Giggi’ye bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Boş Beklentiler”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.