Röportajlar

İlk teklisi “Durdun Durdun”u dinleyicilerle buluşturan Yasmin Misa ile bir röportaj…

Yasmin Misa’yı çoğumuz başarılı bir model olarak tanıyoruz. Ama içindeki müzik tutkusunu çoğumuz bilmiyorduk. Şimdi ise Misa, müzik dünyasına Grand Müzik etiketli bir ilk tekli ile giriş yaptı: “Durdun Durdun”…  Misa ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Durdun Durdun”a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Uzun zamandır müzik adına bir şeyler yapmak istiyordum, özellikle üç seneden beri bu konuda çalışmalara başlamıştım ve müzik olsun taraftarıydım. Ancak hem Pandemi hem de ailemin rahatsızlığı sebeplerinden dolayı bu çalışmalar daha kısıtlı bir süreçte ilerledi. Öte yandan ilk çıkışım kendi yazdığım bir şarkı olacaktı. Uzun zamandan beri şarkı yazıyorum. Fakat yaptırdığım düzenlemeler içime sinmedi ve onları çıkarmadım. Sonrasında kendimi geliştirmek için belli başlı kişilerden müzik eğitimi, özellikle şan eğitimi aldım.

Sizi öte yandan model kimliğiniz ile tanıyoruz. Bu alanda var olmaya nasıl karar verdiniz?

-Sanat camiasının içerisinde hepsi var biliyorsunuz; dallara ayrılıyor modellik, sunuculuk, oyunculuk ve sanatçılık olarak. Bana farklı gelmedi. Çünkü podyumda sahnelerde olduğum için her daim bir izleyici kitlesi vardı şimdi ise tek farkı sahnede insanları eğlendiriyor olmak olacak. Şarkılar söyleyeceğim sahnede. Bence doğru karardı. Çünkü üretmeyi seviyorum; müziksiz yaşayamayanlardanım. Müzik ruhun gıdası bence, onunla beslenmek güzeldir!

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda Durdun Durdun’un sahipleri Reşide Murat ve Sertaç Ekiz ikilisiyle yollarınız nasıl kesişti?

-Tek şarkı daha mantıklı geldi. Başından beri düşüncem buydu. Durdun Durdun şarkısı ilginçtir son anda karar verdiğim bir şarkı oldu. Bu şarkıya denk gelince bu şarkının enerjisini sevdim ve yapmak istedim. Bir yandan geç kalmıştım ama öte yandan güzel de olduğunu görmüştüm. Şeker tadında ve enerjisi de iyi olunca yaptık gitti! Reşide Hanım ve Sertaç bey ile bir tanıdık vesilesiyle tanışmış olduk. Kendileri çok değerli insanlar sağ olsunlar.

Düzenlemeyi üstlenen Sedat Ezen ile yollarınız nasıl kesişti?

-Yine aynı şekilde bir tanıdık vesilesiyle aynı iş ortamında çalıştıkları için tanıştırdılar, en hızlı şekilde işimizi yaptılar.  

Grand Müzik ile yollarınız nasıl kesişti?

-İsimlerini duymuştum araştırdığım için değerli bir dostum tavsiye edince karşılıklı toplantı gerçekleştirdik uyum sağladık öyle kararımı verdim. 

Durdun Durdun ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-İnsanlar enerjisini sevdi. Tabii ki herkes sevmek zorunda değil kimisi sever kimisi sevmez beğeniler tartışılmaz herkes aynı düşüncede olamaz çünkü. Ama genelde ezberlenecek bir şarkı, tatlı olmuş dediler. Daha da iyi olsun tabii ki. Her işimiz bir diğerinden kesinlikle daha iyi olmalı bence.  

Klibi yöneten Enes Bilal Taşçı ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Yine bir tanıdık vesilesiyle tanıştık ben düşüncelerimi ilettim. Enes Bilal Taşçı işinde zaten iyiler arasında bir yönetmen olduğu için sorun olmadı. Kendisiyle iyi bir dost olduk enerjimiz çok uydu. Bunu da işimize de yansıtınca tüm klip harika oldu dolu dolu gerçekleşti ve beğenildi. Benim istediğim de zaten başta kendimin beğenmesiydi ve içime sindi gerçekten. İnşallah yenisi yakında tekrar gelecek!

Durdun Durdun’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Evet 1 veya 2 ay arayla şarkı çıkaracağım. Sözü ve müziği bana ait olan daha hareketli şarkılar hayırlısıyla sizler için gelecek. Üretmeye devam. Bu sadece bir başlangıçtı. Çalışmalarıma hız kesmeden devam edeceğim.

Yasmin Misa’ya bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Durdun Durdun”u tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.