Röportajlar

Yeni teklisi “Ben Senin Var Ya”yı dinleyicilerle buluşturan Hilal Altın ile bir röportaj…

Hüseyin Altın… Kısa bir ömre onlarca albüm ve başarı sığdırdı. Sonra zaman içinde görüldü ki, üç çocuğundan Hilal Altın da müzik adına adımlar atmaya başladı. Zaman içinde Hilal Altın da kendi yorumuyla bir kitle yakalayabildi. Babasının yorumladığı veya bestelediği eserlerle yoluna devam eden Altın, bu sefer bir Yıldız Tilbe eserini Grand Müzik etiketiyle yeni teklisi olarak dinleyicilerle buluşturdu: Ben Senin Var Ya… Altın ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Sevmesini Bileceksin”e kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda babanız rahmetli Hüseyin Altın dolayısıyla müzik dolu bir ortamda büyümek size müziksel anlamda neler kattı?

-Müzik dolu bir ortamda büyümek haliyle beni de müziğe yönlendirdi. Bir kez hayatımda yapabileceğim en iyi mesleğin sanatçılık olacağı benliğime işledi. İyi ki böyle bir iyi müzisyen babanın kızı olmuşum. Babam ben daha doğmadan meğer koluma en büyük altın bileziği takmış. Sesim önce Allah vergisi sonra babamın emaneti. Ondan dolayı tabii ki böyle bir ortamda büyümenin bana müziksel anlamda kattığı çok şey olduğunu söyleyebilirim.

Bir tekli yayınlamaya, bu bağlamda babanızın seslendirdiği eserlerden “Sevmesini Bileceksin”i ilk tekliniz olarak yorumlamaya nasıl karar verdiniz? Silvana Müzik ve düzenlemeyi üstlenen Ercan Bal ile yollarınız nasıl kesişti? Sevmesini Bileceksin yorumunuz ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Öncelikle babamın seslendirdiği eserlerin hepsi benim için çok özel fakat Hülya Kaya’nın sözlerini yazdığı ve rahmetli Mehmet Aslan’ın bestelediği “Sevmesini Bileceksin” ruhuma işleyen bir şarkıydı, tercihimi ondan yana kullanmak istedim. Sevgili Ercan Bal’ın çalışmalarını uzun zamandır takip ediyor ve beğeniyordum. Öyle güzel bir çalışmamız oldu. Silvana Müzik ile yollarımız kesişti ve Silvana Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluştu. Özellikle hanımlar çok beğendi ve sosyal medyalarında eklemiş oldukları videoların ses kısmında hep Sevmesini Bileceksin vardı. Bu da beni çok mutlu etti. 

İkinci tekliniz, bu sefer babanızın eseri “Zamanında” oldu. Bu şarkıyı yorumlamaya nasıl karar verdiniz? DMC ve düzenlemeyi üstlenen Özkan Meydan & Alican Özbuğutu ile yollarınız nasıl kesişti? Zamanında yorumunuz ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Yılmaz Bülbül’ün sözlerine babamın bestesi olan “Zamanında” babamın en sevilen eserlerinden birisi. Bundan dolayı özellikle Hüseyin Altın hayranlarından bu şarkıya talep çoktu ve ben de seslendirdim. Her şarkının bir ruhu vardır, bu şarkının içindeki o ruhu ve o enerjiyi sevgili Özkan Meydan ve Alican Özbuğutu’da buldum. Yapım şirketi olarak DMC ile çalıştık. Dinleyiciler çok sevdi. 

Üçüncü tekliniz, yine babanızın yorumuyla özdeşleşen ve yine Meydan & Özbuğutu düzenlemesi “Cennetim Sensin” oldu. Bu eseri yorumlamaya nasıl karar verdiniz? Grand Müzik ile yollarınız nasıl kesişti? Cennetim Sensin yorumunuz ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Babamın yine özel olduğunu düşündüğüm yorumlarından biri de Levent Bektaş’ın sözlerini yazıp Bayram Şenpınar’ın seslendirdiği “Cennetim Sensin” olmuştur. Bu şarkıyı seçtim ve bu dönemde profesyonel anlamda iyi bir şirket olduğunu düşündüğüm için Grand Müzik ile yollarımız kesişti. Hala çok dinleniyor. 

En son bu sefer Yıldız Tilbe eseri “Ben Senin Var Ya”yı Bal düzenlemesi ile seslendirdiniz. Bu eseri yorumlamaya nasıl karar verdiniz? Ben Senin Var Ya yorumunuz ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız? Yıldız Tilbe’den yorumunuz ile ilgili herhangi bir geri dönüş aldınız mı?

-Yıldız Tilbe’nin eserleri kendisi gibi çok değerlidir. Bir an bu şarkıyı söylemek içimden geldi, kendisine sorunca ve o da “Oku!” diyince ben de kendi tarzımda yorumladım! Kendisi de yorumumu çok eğlenceli ve güzel buldu. Dinleyicilerle buluşmasından o kadar zaman geçmemesine rağmen şimdiden güzel geri dönüşler alıyorum. 

Ben Senin Var Ya’nın klibini yöneten Enes Bilal Taşçı ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Enes Bilal Taşçı ile daha önce tanışmıştık ama meğerse bu klipte birlikte çalışmak nasip olacakmış. Biraz tarzımın dışına çıktım ve karşılıklı yakaladığımız güzel uyumla birlikte ortaya harika bir klip çıktı. Samimi ve sıcak bir klip oldu. İzleyiciler de beğendi. 

Ben Senin Var Ya’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Evet. Hatta kafamda şu anda sürpriz bir proje var: Babamın yorumuyla bir düet yapmak! Umarım o düet de sizlerle ilerleyen zamanlarda buluşacak.

Hilal Altın’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Ben Senin Var Ya”nın Altın yorumunu tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.