Röportajlar

İlk teklisi “Geliyor Aşk”ı dinleyicilerle buluşturan Ümit Sönmez ile bir röportaj…

Son günlerde dikkat çeken başarılı “ilk” teklilerden birisi de, müziğin eğitiminden gelen Ümit Sönmez’in Arzu Samat prodüksiyonu olan ve Sez Müzik etiketiyle yayınlanan “Geliyor Aşk” teklisiydi. Sönmez ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle müziğin eğitiminden geliyorsunuz. Konservatuvar eğitiminiz size müziksel bağlamda neler kattı?

-Konservatuvar mezunu olup müzik öğretmeni olmam, küçük yaşlardan beri eğitim almam tabii ki de artılarım oldu ve bu doğrultuda her zaman içimde amatör ruhla profesyonel iş çıkarma isteği taze kalacaktır.

“Geliyor Aşk” aynı zamanda iş kadını Arzu Samat’ın üçüncü prodüksiyonu. Arzu Samat ile yollarınız nasıl kesişti? Bu bağlamda kendisiyle çalışmak sizin için nasıl bir duygu? 

-Arzu hanım benim için bir şanstı diyebilirim.. Fenomen bir ortak arkadaşımız vardı. Arzu Hanım o zaman ikinci prodüksiyonu üzerinde çalışıyordu… Yeteneğine inandığı herkese destek olduğunu zaten biliyordum ve kendisi ile bir görüşme talep ettim. Sağ olsun kendiside bu ricamı kırmadı ve bana güvendi. Arzu Samat ile çalışmak insana ilk olarak bir güven veriyor. Bu güven insanı rahatlatıyor. İşinde çok titiz bu durumda mükemmel iş çıkartmamıza sebep oluyor.

“Geliyor Aşk”ın oluşum sürecinde hangi isimler yer aldı?

-Geliyor Aşk teklimizin sözleri Sayın Arzu Samat’a ait. Müzik ve düzenlemede Taner Çalık, yönetmen koltuğunda Murat Davulcu var Radyo PR çalışmalarımızı ise Nur Ahlatcı yapıyor…

Geliyor Aşk ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Güzel tepkiler bekliyorduk tabi ama bizi şaşırtan her yaş grubununda şarkıyı sevmesi ve sahiplenmesi oldu..                

Geliyor Aşk, bahar döneminde yayınlandı. Şarkıyı “bahar müjdecisi” olarak da tanımlar mısınız?

-Kesinlikle! Pandemiden etkilenmeyen sanırım yoktur. Ruhen ve bedenen bir enerjiye ihtiyacımız vardı. Geliyor Aşk’ta bu enerji ihtiyacımızı açığa çıkardı diyebiliriz. 

Geliyor Aşk’ın klibinin oluşum süreci nasıl gelişti? Klipte kimler rol aldı? Bu bağlamda klibinize gelen “kısa film tadında” yorumları hakkında ne düşünüyorsunuz?

-Aslında klibimizi izlemelerini özellikle istiyorum. Klip ile şarkı tamamiyle ahenk içerisinde çünkü… Mekan seçimlerinden tutun, hikayeye hatta klibimizde bizlere eşlik eden çok değerli dostlarımıza kadar ince eleyip sık dokuyan Sevgili Arzu Samat’a huzurunuzda tekrar minnettarlığımı belirtiyorum.  “Klibimizde kimler yok ki?” desem aslında abartmamış olurum. Ünlü fenomen Şahin Yusuf Deviren’e de sizin aracılığınızla teşekkür ediyorum… Kısa film tadı konusuna gelirsem aslında Arzu Samat hanımefendinin de yapmak istediği şey tam da buydu. Bu arada klibimizin senaryosu da Arzu hanıma ait kendisi klibimizde de bana eşlik ederek şahane bir hatıra oluşturdu hafızalarımızdan silinmeyecek.

Bu arada teklinizle ilgili organik izlenme ve dinlenme oranları ile ilerliyorsunuz. Gidişattan memnun musunuz?

-Organik izlenme ve dinlenme oranıyla gitmemiz çıkan işin gidişatında yaptığımız iyi noktaları bir kez daha görmemizi sağlıyor. Klibimizi izleyen, şarkımıza radyolarında yer veren herkese sonsuz teşekkürler sunuyoruz.                                        

Röportajı okuyanlara son olarak neler söylemek istersiniz?

-Bi’Kuble okurlarına, size ve ekibinize teşekkür ediyorum. Yolculuğumun ilk adımlarına eşlik ediyorsunuz. Sevgimle kalın.

Ümit Sönmez’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Geliyor Aşk”ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.