Röportajlar

İlk teklisi “Milat”ı dinleyicilerle buluşturan Ahmet Aydın ile bir röportaj…

Aralık ayında dinleyicilerle buluşan ilk teklilerden biri, Ahmet Aydın’ın kendi eseri olan ve Start Up Production etiketiyle yayınlanan ilk teklisi “Milat” oldu. Aydın ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk. 

Öncelikle Milat’a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? 

-Öncelikle müzik hayatımın her anında vardı, fakat profesyonel bir çalışma hiç gerçekleştiremedim. Lise yıllarında kendi imkanlarımızla kurduğumuz bir grubumuz vardı. Müzikle ilk somut çalışmam bu şekilde başladı. Devamında o kadar aktif olmadan söylemeye ve şu an sahip olduğum şarkılarımı kaleme almaya devam ettim. 

Profesyonel bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda Milat’ın oluşum süreci nasıl gelişti? Düzenlemenizi üstlenen Ahmet Güngördü ile yollarınız nasıl kesişti?

-Milat, düzenlenmesi gereken üzerinde çalıştığım bir eserdi. En verimli zamanı bulduğum zaman üzerine yoğunlaşarak ve düzenlemeye alarak şarkıyı bitirdik. Çok sevdiğimiz bir çalışma olacağına ve dinleyicilerin de çok seveceğini düşündüğümüz için üzerinde profesyonel bir çalışma yapmaya karar verdik. Klip yönetmenim Ramazan Arslankaya vesilesiyle eserin edit çalışmasını üstlenen Hakan Gülbiten (Harfe) ve onun da vesilesiyle Osman Güngördü ile tanışma imkanı buldum.

Start Up Production ve prodüktörlüğünüzü üstlenen Uğur Koçer ile yollarınız nasıl kesişti?

-Yine yönetmenim ve aynı zamanda çok sevdiğim arkadaşım Ramazan Arslankaya sayesinde PR-Basın Danışmanı Uğur Koçer ile tanıştım. Ramazan Arslankaya’nın çalışmamızı Uğur Koçer’e dinletmesi ve onun da çalışmayı çok sevmesi sonucu ortak karar çerçevesinde çalışma kararı aldık.

Milat ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Çok güzel geri dönüşler aldım kesinlikle. Öncelikle yakın çevremden ve sonrasında çalışmamızı duyup ulaşan çok müziksever arkadaşlarımızın mesajlarını aldık. Hepsi çok gönülden ve çok güzel mesajlardı. Bu durum, bizi de fazlasıyla mutlu etti…

Milat’tan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Kesinlikle, çok güzel çalışmalarımız olacak. Yakın zamanda ikinci çalışmamızın çalışmalarına başlayacağız. Şu an üzerinde düzenlemelerimiz devam ediyor. Çok yakın zamanda çok güzel bir çalışma ile yine sizlerle olacağım…

Ahmet Aydın’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Milat”ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.