Röportajlar

İlk teklisi “Sensizliğe Doğru”yu dinleyicilerle buluşturan Önem ile bir röportaj…

Ağustos’un son zamanlarında yayınlanan ve dikkat çeken teklilerden birisi de, Önem’in Doğan Umut Music Company etiketiyle yayınladığı ve kendi bestesi olan ilk teklisi “Sensizliğe Doğru” olmuştu. Önem Karabay ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Sensizliğe Doğru’ya kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? 

-Çok küçük yaşlarda başladım müziğe. Müzik, benim için hep başlangıç oldu. İçimdeki yenilik duygularını keşfetmeme sebep oldu hep. Bu yüzden hayatın içinde, yıllar geçerken ve kendimi tanırken, şarkılar yazdım sürekli. “Sensizliğe Doğru” yıllar önce yazdığım bir şarkıydı.

Profesyonel bir tekli çıkartmaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda Sensizliğe Doğru’nun oluşum süreci nasıl gelişti? 

-Bahsetmiş olduğum gibi “Sensizliğe Doğru” yıllar evvel yazdığım bir şarkıydı. Bu zamana kadar yazdığım parçalar içinde, “Tamam, bu olsun, bunu çıkaralım!” şeklinde yürüdü biraz da şarkının çıkışı.

Düzenlemenizi üstlenen Fuat Avsel ile yollarınız nasıl kesişti?

-Fuat Avsel çok yetenekli bir arkadaş. Onunla da yollarımız yıllar önce, bir arkadaşımız aracılığıyla kesişti aslında. İyi ki de kesişmiş. Yazdığım şarkılarda her zaman müzik ruhunu katmıştır Fuat.

Doğan Umut Music Company ile yollarınız nasıl kesişti?

-Doğan Umut Music Company’in sahibi İngiltere’den bir arkadaşımın abisi aslında… Bu şekilde tanışabilme fırsatı elde ettik biz de.

Sensizliğe Doğru ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Geri dönüşler beni çok mutlu etti. Yazdığım şarkıları uzun yıllardır dinlettiğim insanlar, “Önem, başlangıcın için çok mutluyuz!” dediler. Beni motive etti. İnsanların ruhlarına, hislerine dokunabilmek çok güzel. Şarkının ulaşmasını istediğim nokta da tam olarak buydu zaten. 

Sensizliğe Doğru’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Üzerinde çalıştığım birkaç proje var şu sıralar. Daha farklı bir yapısı olacak yeni projelerimin. Umarım beğenirsiniz! (gülüyor)

Önem’e bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Sensizliğe Doğru”yu tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.