Röportajlar

İlk teklisi “Tam Zamanı”yı dinleyicilerle buluşturan Şükrü Turan ile bir röportaj…

Dinleyicilerin O Ses Türkiye ile tanıdığı ve bu doğrultuda Ebru Gündeş ile de çalışma imkanı olan, internette yayınladığı coverlarla da dikkat çeken Şükrü Turan, Sony Müzik Türkiye etiketiyle kendi bestesi olan ilk teklisi “Tam Zamanı” ile dinleyicilere bu sefer profesyonel bir tekli ile merhaba demiş oldu. Turan ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Tam Zamanı’na kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda O Ses Türkiye tecrübeniz ve Ebru Gündeş ile çalışmak size müziksel anlamda neler kattı?

-Müzik yolculuğuma başlayalı yaklaşık 10 yıl oldu. Profesyonel anlamda da 8 yıldır aktif olarak sahnelerdeyim. O Ses Türkiye yarışmasına da 2014 yılında katılma fırsatım oldu. Çok keyifli ve bir o kadar da heyecan verici bir tecrübe oldu benim için. Dediğiniz gibi sevgili Ebru Gündeş ile çalışma fırsatım oldu. Bu durumun da tabi ki bana büyük bir tecrübe kattığını söyleyebilirim.

Profesyonel bir tekli çıkartmaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda Tam Zamanı’nın oluşum süreci nasıl gelişti?

-Aslında bu tekli en başından beri benim için çok büyük bir hedef, çok büyük bir hayaldi. Bu hedef doğrultusunda yürüdüm her zaman ve nihayetinde de bunu gerçekleştirebilmiş olmaktan dolayı çok mutluyum.  “Tam Zamanı” şarkımızın son haline gelmesi ise biraz zaman aldı benim için. Hatta bayağı zaman aldı diyebilirim! (gülüyor) Başladıktan bir yıl sonrasında tamamlandı şarkımız. Kimi şarkılar bir çırpıda oluşurken kimileri de böyle şekillenebiliyor.

Sony Music Türkiye ile yollarınız nasıl kesişti?

-Sony Müzik Türkiye şirketi ile yolarımız sevgili Mert Altınkaya sayesinde kesişti. Sağ olsun projemiz boyunca da her daim kıymetli fikirleri ile doğru bir yol almamda büyük katkısı olmuştur. İlk projemiz için de böylesi kaliteli bir birliktelik beni gerçekten çok onure etti. O yüzden keyfim oldukça yerinde!

Düzenlemenizi yapan Osman Çetin ile yollarınız nasıl kesişti?

Öncelikle Osman Çetin son zamanların en başarılı genç aranjörlerinden birisi ve her zaman samimiyeti ile proje boyunca rahat şekilde hareket etmenizi sağlıyor. Onunla çalışmış olmaktan dolayı çok mutluyum gerçekten. Osman ile yolumuz çok sevgili arkadaşım Tuğba Yurt sayesinde kesişti. Zaten tüm işlerini severek takip ediyordum Osman’ın. Tuğba’nın da “Güç Bende Artık” şarkısı sonrasında Tuğba’ya “Kesinlikle beni de tanıştırıyorsun Osman ile ve şarkımızı onunla şekillendiriyoruz!” dedim ve öyle de oldu…

Tam Zamanı ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Şu ana kadar olumsuz hiçbir geri dönüş almadım desem abartmış olmam. Gerçekten çok mutlu ve motive edici, yaptığım iş ile alakalı hiçbir şekilde kaygı duymamı gerektirmeyecek reaksiyonlar aldım. Proje ile alakalı tek keyfimi kaçıran kısım ise daha fazla kişiye ulaşamama durumu. No name bir isim olarak sahneye çıktığınızda maalesef ki her zaman bir ön yargı, bir kıyaslanma durumu ile karşılaşıyorsunuz. “Tam Zamanı” şarkımızı şu an piyasada tanınan popçularımızdan birisi seslendirmiş olsa ben eminim ki trend listelerinde uzun süre yer alacaktı. İlk çıkış yapan ve kendi imkanlarını sonuna kadar zorlayıp bir şeyler yapmaya çalışan bir sanatçıysanız eğer gerçekten işiniz oldukça zorlaşıyor.

Tam Zamanı’ndan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Tabi ki… Çok güzel parçalarımız var sizlerle buluşturmak için sabırsızlandığım. Malum uzun bir pandemi dönemi geçirdik ve bu dönemde boş durmak olmazdı. Çok keyifli iki yeni şarkımız klipleri ile hazır bile. Hatta şöyle söyleyebilirim;  Sözü ve müziği sevgili dostum Sezgin Seymen’e ait “Aynadaki Yabancı” isimli slow bir şarkımız var ki dinlemelere doyamayacaksınız!

Şükrü Turan’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Tam Zamanı” tüm dijital platformlarda…