Röportajlar

İlk teklisi “Tuzlu Çiçek”i dinleyicilerle buluşturan Ali Beykant ile bir röportaj…

Geçen haftanın dikkat çeken başarılı ilk teklilerinden birisi de, zaman içinde müzik tutkusuyla kendi şarkılarını yapmaya başlayan Ali Beykant’ın Avrupa Müzik etiketiyle yayınlanan, kendi eseri olan ve alternatif tınıları takip eden ilk teklisi “Tuzlu Çiçek” oldu. Beykant ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve yeni çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Tuzlu Çiçek’e kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Tuzlu Çiçek yayınlanmadan önce müzik hayatım genelde şarkı bestelemekle geçiyordu.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve Tuzlu Çiçek’in oluşum süreci nasıl gelişti? Düzenlemeyi üstlenen Seçkin Türk ile yollarınız nasıl kesişti?

-Uzun zamandır aklımda olan bir şeydi, sadece hazır olmayı bekliyordum ve kendimi hazır hissettiğimde projeye başladım. Tuzlu Çiçek’in oluşum süreci oldukça zordu. Birçok talihsizlik yaşadım. Bu yüzden 1 ya da 2 ay sürecek olan kayıt süreci 6 ay sürdü. Şarkının düzenlemesini yapan Seçkin Türk benim kuzenim olur, uzun yıllardır beraberiz ve bana katkısı büyüktür. Bu yola onun sayesinde adım attım.

Avrupa Müzik ile yollarınız nasıl kesişti?

-Tuzlu Çiçek’in demosunu Avrupa Müzik’e mail yoluyla gönderdiğimde bana dönüş yaptılar ve böylece yollarımız kesişmiş oldu. Başta Avrupa Müzik’ten Onur Kara olmak üzere tüm ekibe teşekkür ederim.

Tuzlu Çiçek ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Tuzlu Çiçek yayınlandığı günden beri aldığım geri dönüşler çok güzel, bu tür yorumlar beni çok mutlu ediyor.

Ayrıca teklinize Türk yönetiminde bir klip çektiniz. Klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve klip ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Klip hakkında aldığım yorumlar da çok hoş. Sadece hikayenin sonunun üzüntülü olduğunu söylüyorlar.

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Kendi müziğimi tanımlama taraftarı değilim. Sabit bir tarzda kalmayabilirim, çünkü benim için önemli olan tarzdan çok anlatılmak istenendir.

Tuzlu Çiçek’ten sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Tuzlu Çiçek’ten sonra düşündüğüm çalışmalar var tabii ki. İkinci teklim için çalışmalara başladım, sorunsuz bir şekilde tamamlarsam Ağustos ayında yayınlamayı düşünüyorum.

Ali Beykant’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Tuzlu Çiçek”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.