Röportajlar

Yeni teklisi “Dia”yı dinleyicilerle buluşturan Server Sağdıç ile bir röportaj…

Server Sağdıç… İçindeki müzik tutkusuyla yazdığı şarkılarının ilk örneği “Anlamsız” ile dinleyicilerin beğenisini kazanan Sağdıç, en son yeni teklisi “Dia”yı WediaCorp etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Sağdıç ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve yeni çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle Anlamsız’a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Anlamsız’a kadar olan müzik serüvenim son derece içseldi. Kendi hayatımda yaşadıklarımı yazarken melodi çınlardı kulaklarımda, ve sonunda istedim ki bu melodiyi herkes duysun. Böylece bu işi sosyal mecraya taşıdım.

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz ve bu bağlamda Anlamsız’ın sahibi Çağan Şengül ile yollarınız nasıl kesişti? İki teklinizde de düzenlemenizi üstlenen Burak Bedirli ile yollarınız nasıl kesişti? Anlamsız ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Çağan Şengül ile Burak Bedirli sayesinde tanıştık. Burak Bedirli çok başarılı bir aranjör. Onunla konuşup bir beste yapmak yayınlamak istediğimi söyledim ve bu vesileyle Çağan Şengül ile tanıştık.

En son “Dia”yı yayınladınız. Şarkının oluşum süreci nasıl gelişti? WediaCorp ile yollarınız nasıl kesişti?

-Dia’nın oluşum süreci aslında uzun bir zamana yayıldı. 2 ayımı verdiğim bir beste. WediaCorp ile Çağan Şengül sayesinde yollarımız kesişti ve birlikte çalışma kararı aldık.

Dia ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Dia ile ilgili tüm dijital platformlarda gerek çevremde gerek dinleyicilerden kısacası herkesten olumlu dönüşler aldım.

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Kendi müziğimi şu şekilde tanımlarım. Bir şarkının güzel olması için acıdan geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Bana bir şeyler anlatmalı. Dinleyiciye bir yaşanmışlık anlatmalıyım. İnce akorlarla süslemeliyim. Dia benim hayal kırıklıklarımın yaşanmışlığıdır.

Dia’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Dia’dan sonra tekrar düşündüğümüz daha birçok güzel şarkı olacak.

Server Sağdıç’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Dia”yı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.