Röportajlar

İlk teklisi “Yalancı”yı dinleyicilerle buluşturan Elvan Buldaş ile bir röportaj…

Temmuz ayıyla birlikte pek çok sevilen eski şarkının da yeniden yorumlandığını görüyoruz. İkisi de rahmetli olan ve birlikte pek çok şarkı üreten sözlerde Ali Mamaraşlı & bestede Özer Şenay ortaklığının ürünlerinden “Yalancı”, müzik tutkusuyla sahne hayatına başlayan, kendi şarkılarını yapan, öte yandan bir dönem işletmesini yaptığı mekanda da sahne alan Elvan Buldaş tarafından seslendirildi ve bu şarkı, Buldaş’ın ilk teklisi olarak DMC etiketiyle dinleyicilerle buluştu. Buldaş ile Bi’Kuble için; müzik yolculuğunu, teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Yalancı”ya kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız? Bu bağlamda sahne çalışmalarınız size neler kattı? 

-Müzik benim hayatımda hep önemli bir yerdeydi, kendi iş yerimde ve tanıdığım mekanlarda sahne tecrübelerim oldu. 

Bir tekli yayınlamaya, Bu bağlamda klasikleşmiş eserlerden “Yalancı”yı seslendirmeye nasıl karar verdiniz? Düzenlemeyi üstlenen Necip Gülsün ile yollarınız nasıl kesişti?

-Esasında ben de bu eserle iki yıl önce tanıştım ve bir kere bile sahnede okumadım. Bir gece rüyamda bu şarkının sözlerini yazmaya başladım. Melekler bana “Bu şarkıyı okuyacaksın!” dediler,  uyandığımda o kadar korkmuştum ki araştırdım inanamadım gerçekten sözlerini araştırınca gerçekliği açıkçası beni korkuttu. İşte hayatım o geceden sonra tamamen değişti. O günden sonra inanılmaz sözler ve melodileri ile gelmeye başladı şu an 200’e yakın kendime ait eserim var. Necip bey ile tanışmamız da biraz mistik esasında bu yolda ilerlemem için şartlar bir bir kendiliğinden oluştu diyebilirim. Tesadüf diye bir şey olmadığına inanıyorum artık!

DMC ile yollarınız nasıl kesişti?

-Sevgili yönetmenim Can Bozoklar sayesinde DMC ile bir araya geldik.

Yalancı yorumunuzla ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Çok güzel yorumlar alıyorum, enerjileri çok yüksek sevenlerimin destekleri ile güzel ilerlediğimizi düşünüyorum. 

Can Bozoklar yönetimindeki klibin oluşum süreci nasıl gelişti?

-Can bey herşeyden önce mükemmel naif bir insan bu yolda bana inanılmaz desteği oldu. Onun öngörüleriyle ilerlemek bana inanılmaz güven verdi. Benim bu konudaki inanılmaz acemiliğimi ortadan kaldırmak için göstermiş olduğu çaba için kendisine teşekkürü bir borç bilirim.

Yalancı’dan sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Herkesin sabırsızlıkla beklediği benim kalbim olan şarkı şu an için sevgili Necip Gülsün tarafından hazırlanıyor. Söz ve müziği bana ait olan eserimi en kısa zamanda sizlere ulaştırmak için sabırsızlanıyorum. Her biri birbirinden farklı ve inanılmaz güzel eserlerde buluşmak dileğiyle!

Elvan Buldaş’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Yalancı”nın Buldaş yorumunu tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.