Müzik Haberleri

Müziğin efsanelerinden Frank Sinatra, ölümünün 20. yılında üç konserle anılacak…

Dünyanın her yerinde caz denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olan şarkıcı, oyuncu, yapımcı, yönetmen Frank Sinatra ölümünün 20. yıldönümünde muhteşem bir konser projesiyle anılıyor.

Tribute to Frank Sinatra başlıklı projede Frank Sinatra‘yla özdeşleşmiş “Fly me to the moon“, “Cheek to cheek“, “My funny valentine“, “New York New York” ve daha pek çok ölümsüz caz standardı, sanatçıya yakışır bir işitsel ve görsel şölen halinde izleyicilere sunulacak.

Neredeyse kendi ismi bir müzik türü olarak kabul edilen Frank Sinatra‘nın kalplere ve kulaklara kazınan sesine, enerjik yorumuyla son dönemin en gözde caz şarkıcılarından Esra Zeynep Yücel hayat verecek. Cazın köşe taşını oluşturan parçaları, ülkemizin en önemli caz müzisyenlerinden gitarist ve besteci Önder Focan yönetiminde; saksafonda Yahya Dai, piyanoda Kaan Bıyıkoğlu, kontrbasta Ozan Musluoğlu ve davulda Ekin Cengizkan‘dan oluşan orkestra seslendirecek.

Romantik vokal tavrına karşın, mizahi sahne duruşuyla popüler müzik tarihinin ikonik figürlerinden biri olan Frank Sinatra‘nın anılacağı “Tribute to Frank Sinatra” konserlerinde dünyaca ünlü caz vokalisti Lena Seikaly de konuk sanatçı olarak sahne alacak.

Birbirinden değerli müzisyenlerin yanı sıra keyifli bir görsel atmosfer sunacak “Tribute to Frank Sinatra” konserleri, müzikseverleri 20. yüzyılın başlarında benzersiz bir yolculuğa çıkaracak.

Konserlerin ilki İstanbul‘da 6 Aralık akşamı 20:30’da Zorlu PSM‘de olacak. Ardından 7 Aralık akşamı 20:30’da İzmir-Bostanlı‘daki Suat Taşer Tiyatrosu‘nda ve son olarak 12 Aralık akşamı 20:00’da Ankara MEB Şura Salonu‘nda gerçekleşecek.

Biletleri Biletix’ten ve her üç mekanın gişelerinden edinebilirsiniz.