Müzik Haberleri

Rıza Cumhur Demir’in dört yıl sonra geri dönüşü : “Nezaketimden”

Çocuk yaşta müzik eğitimi ile başlayan kariyer yolculuğuna, tutkusunu yitirmeden devam eden Rıza Cumhur Demir, ilk albüm çalışmasından dört yıl sonra yeni teklisi “Nezaketimden”i Garaj Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu.

“Nezaketimden”in sözleri Beyza Durmaz ile Canan Sezgin’e müziği Beyza Durmaz ile Ali Cem Çehreli’ye ait. Şarkıda ayrılık acısı çektiğini kabul etmeyen, hâlâ arayıp sormasını da nezaketine bağlayan bir adamın öyküsü anlatılıyor.

Mix ve mastering çalışması Özgür Yurtoğlu tarafından hazırlanan, herkesin içindeki hareket etme duygusuna dokunacak şarkının düzenlemesini Cem İyibardakçı yaptı.

Uzun yıllar İstanbul sahnelerinde performansları ile hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine sahip olan Rıza Cumhur Demir, yeni şarkısı ile kariyerini daha da sağlam bir zemin üzerine oturtmayı hedefliyor.

Arel Üniversitesi’nin aşçılık bölümünden 2018 yılında birincilik ile mezun olan Rıza Cumhur Demir’in sıra dışı vokali ile “Nezaketimden”, modern soundu ve zengin içeriği ile son dönemin popüler müziğinde yeni bir renk olacak.

Nezaketimden”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.