Müzik Haberleri

Barış Demirel, yeni albümü “Fail – Play” ile müzikseverlerle buluşuyor!

Başarılı müzisyen Barış Demirel,  2016 yılından beri ikinci albümü için çalışmaktaydı. Uzun süren bir yaratım süreci sonrası Demirel, Kabak & Lin etiketiyle yeni albümü “Fail – Play“i dijital platformlarda dinleyicilerle buluşturdu. Müziğinde bazı analog ve dijital ekipmanlarla trompet-mikrofon arasındaki ses ilişkisini zenginleştiren yöntemler uygulayan Demirel, müziğini ‘caz, hiphop, ambient, Türk müziği gibi tarzlardan ilham alan trompet odaklı rock müziği’ olarak tanımlıyor.

 

2011’de Göstembil Project adı altında performanslara başlayan Demirel, aynı yıl Roxy Müzik Günleri‘nde birincilik ödülü aldı. 2012’de O.Y.D.H.O.G.Y. adında bir EP, 2015’te ise ilk albümü T.E.A.R.‘ı yayınladı.

Demirel, albümde trompet ve vokaliyle, Efe Demiral gitarıyla, Tolga Tohumcu basıyla, Tibet Akarca davul ve perküsyonuyla, Siney Yılmaz tenor saksafonuyla, Işık Üstündağ trombonuyla ve Cem Dinler klavyesi ile yer alıyor.

Demirel‘in grup arkadaşlarıyla uzun soluklu bir çalışmanın ardından hazırladığı “Fail – Play“i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.