Tiyatro

Tiyatro Faal An, ilk oyunu “Çatı”yı tiyatroseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor…

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü öğrencilerinin kurduğu ve kendi deyimleriyle “deneme alanı” olarak tanımladıkları tiyatro Faal An, ilk oyunu “Çatı”yı tiyatroseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor…

Tüm ekibiyle İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü öğrencileri ve mezunlarından oluşan “Çatı”, “dışarının” acımasız dünyasına uyum sağlayamamış ve ‘onlardan’ kaçarken sığındığı köşeye sıkışıp kalmış beş gencin hikayesini anlatıyor.

Görkem Şarkan’ın yazıp, Süleyman Kara’nın yönettiği “Çatı”nın başrolünde Sibel Kasapoğlu yer alıyor. Kasapoğlu’nun yanı sıra Berk Çanakoğlu, Doğaç Gözüdeli, Doğukan Töngel ve Mehmet Taşyürek de Çatı’nın oyuncu kadrosunu oluşturuyor.

Yardımcı yönetmenliğini Harun Timur, proje asistanlığını Hande Tekin’in üstlendiği oyunun ışık tasarımı, Eren Çiğdem’e ait. Oyunun fotoğraf ve videoart çalışması ise Doğan Şahin ile Meltem Satıloğlu imzası taşıyor.

Sahnede “genç ifade biçimleri” üretmeyi amaçlayan Faal An’ın ilk oyunu “Çatı” galasını 19 Mart akşamı Karaköy’de bulunan tiyatro İkincikat’ta yapacak.

20-25 Mart ve 9-17 Nisan tarihlerinde İkincikat’ta sahnelenmeye devam edecek olan oyun, 29 Nisan’da Kadıköy Emek Sahnesi’nde sahnelenecek.  

Emre Siyahoğlu

Her şey müzikle başladıysa da bir yandan sinema meraklısıydı, bir ara edebiyata yöneldi, sonra yine müziğe döndü ve şimdi her üç alanda da yazılarını Bi'Kuble'de paylaşıyor.

Yorum Ekle

Yorum Yap