Yeni Haftanın Getirdikleri

Yeni haftanın getirdikleri #7…

Bir tekli : Emre Çakmakoğlu – Sızı…

İzmirli müzisyen Emre Çakmakoğlu, sözü ve müziği kendisine ait beşinci teklisi “Sızı”yı dijital platformlarda yayınladı…

Emre Çakmakoğlu’nun ilk resmi video klibini de çektiği şarkının kayıt süreci, önceki çalışmalarında olduğu gibi yine Cüneyt Aykulteli ile Stüdyo Negatif’te gerçekleştirildi. 

Klip, Pazartesi akşamı 21.00’da yayında olacak.

Bir albüm : Osash – Lil Baba…

İran doğumlu, Türkçe rap sahnesinin “new school” bağlamında en genç temsilcilerinden 17 yaşındaki  yetenekli rapçi Ohash, Universal Music Türkiye etiketiyle ikinci albümü “Lil Baba”yı yayınladı. Daha önce albümden çıkan iki tekli “Lil Baba” ve “Neden Bu Kadar Ciddi”nin de içinde bulunduğu 7 parçalık albümün çıkış şarkısı ise  Yeeiid yönetimindeki müzik videosu ile “Açık v Net” oldu.

Ohash, ikinci albümü “Lil Baba” ile ilgili şunları söyledi: “Müziği eğlendirmek için de üretebileceğimi insanların “eğlenceli şarkılar açmamı” istediklerinde farkettim. Ben bu albümü eğlenmeniz için eğlenerek ürettim, umarım siz de eğlenerek dinlersiniz.”

İki Dizi :

Yeşilçam : Bir Sinema Hayvanı…

Ardı ardına yayınladığı orijinal yapımlarıyla dikkat çeken BluTV’nin bu sezonki özel yapım dönem dizisi “Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı”nın  çekimleri başladı. Başrolünde Çağatay Ulusoy’un yer aldığı, yönetmen koltuğunda ise Çağan Irmak’ın oturduğu 1960’lı yılların Türkiye’sini günümüze taşıyacak olan “Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı”nın ilk tanıtımı yayınlandı.

1960’lar Türkiye’sinin gölgesinde altın çağını yaşamaya başlayan Yeşilçam Sineması’ndaki bir yapımcının ayakta kalma hikayesini anlatacak olan ‘Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı’nın Emel Sayın’ın ‘Rüyalar Gerçek Olsa’ şarkısının eşlik ettiği gösterişli tanıtımı, izleyenleri 1960’lı yıllardaki bir Yeşilçam filmi galasına götürürken sunulacak görkemli ve nostaljik dünyanın kapılarını araladı.

Dizide Çağatay Ulusoy, her şeyini kaybetmiş ancak Yeşilçam’da küllerinden yeniden doğmaya çalışan sinema aşığı yapımcı Semih Ateş’e hayatverecek. Aynı zamanda dizide Çağatay Ulusoy’a Afra Saraçoğlu ve Selin Şekerci eşlik edecek. Afra Saraçoğlu, Yeşilçam’ın kapısını gerçek bir sanatçı olmak için çalan genç ve güzel Tülin Saygı’yı, Selin Şekerci ise Yeşilçam’ın gözde yıldızlarından Mine Cansu’yu canlandıracak.

‘Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı’nın oyuncu kadrosunda Çağatay Ulusoy, Afra Saraçoğlu ve Selin Şekerci’nin yanı sıra Güngör Bayrak, Nilüfer Açıkalın, Altan Erkekli, Yetkin Dikinciler, Özgür Çevik, Ayta Sözeri ve Bora Akkaş gibi başarılı ve usta isimler buluşuyor.

Yapımını Eastern Sunrise’ın, yapımcılığını Sibel Tuna’nın üstlendiği; senaryosunu Levent Cantek ve Volkan Sümbül’ün kaleme aldığı ‘Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı’ dizisinin yönetmen koltuğunda ‘Babam ve Oğlum’, ‘Issız Adam’, ‘Unutursam Fısılda’ gibi pek çok önemli filmde imzası bulunan usta yönetmen Çağan Irmak oturuyor.

‘Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı’ yakında sadece BluTV’de!

Hiç…

BluTV19 Şubat’ta yeni gençlik dizisi Hiç’i kullanıcıları ile buluşturacak. DoğanayUzun MakarnaSemih Varol ve Sera gibi ilgiyle takip edilen TikTok fenomenlerini bir araya getirmesiyle dikkat çeken Hiç‘in çok konuşulacak ilk tanıtımı yayınlandı. 

Genç isimler Taylan Meydan ve Caner Topçu’nun başrolleri paylaştığı, farklı bir format ile yayına hazırlanan dizinin çekimleri de Adana’da yapılıyor.

Kibir, açgözlülük, öfke, kıskançlık, şehvet, tembellik ve oburluğun oluşturduğu 7 ölümcül günahın her bir karakter tarafından temsil edildiği Hiçte, farklı sosyo-ekonomik gruplardan gelerek bir üniversitenin çatısı altında buluşan bir grup gencin hayat mücadelesi ele alınıyor. Dizide, talihsiz bir olayın daha sonra önüne geçilemeyecek bir organizasyonun doğuşuna sebep olması anlatılırken, sosyal medyanın günümüz dünyasına olan büyük etkisi de gözler önüne seriliyor.

Merkezine gençlerin deneyimlediği sınıf ayrımını ve yaşam mücadelesini alan Hiç, kurulan sert dünyası ve gerçekçi karakterleri ile 19 Şubat Cuma akşamı sadece BluTV’de!

Emre Siyahoğlu

Her şey müzikle başladıysa da bir yandan sinema meraklısıydı, bir ara edebiyata yöneldi, sonra yine müziğe döndü ve şimdi her üç alanda da yazılarını Bi'Kuble'de paylaşıyor.

Yorum Ekle

Yorum Yap