Yeni Haftanın Getirdikleri

Yeni haftanın getirdikleri #5…

İki albüm :

Ceyda Özbaşarel – Madtime Stories…

Sahnelerle ve yer aldığı kayıtlarla tanınan başarılı Caz müzisyeni Ceyda Özbaşarel, ilk albüm çalışması Madtime Stories’i Things & Records etiketi ile dinleyicilerle buluşturdu. 9 şarkılık albüm, 8 İngilizce, 1 Türkçe parçadan oluşuyor. Sözü ve müziği Özbaşarel’e ait olan albümün düzenlemelerinin bir kısmı Adem Gülşen’e, diğer kısmı ise Özbaşarel’e ait.

Madtime Stories’de trompette Barış Doğukan Yazıcı, trombonda Taşkın Akarsu, gitarda Emre Tankal, piyano ve tuşlu çalgılarda Adem Gülşen, kontrbasta Enver Muhamedi, davulda Derin Bayhan, ukulele ve ıslıkta ise Başak Yavuz imzası var. Mix’ini Derin Bayhan’ın mastering’ini Demirhan Baylan’ın yaptığı albümün kayıtları Hayyam Stüdyoları ve Stüdyo Daire’de yapıldı. Fotoğraflar Murat Dürüm’e, kapak tasarımı ise Sanat Deliorman’a ait.

Madtime Stories, tüm dijital platformlarda.

Tuna Kiremitçi : On Numara Olaylar…

Müzisyen ve yazar Tuna Kiremitçi, Pasaj & Garaj Müzik etiketli yeni albümü “On Numara Olaylar” ile yoluna devam ediyor. Tuna Kiremitçi’nin yeni albümünde sözü ve müziği kendisine ait 8 şarkı var; 8 şarkıdan 2’si “İnsanlığın Öldüğünü Duydum” EP’sinden tanıdığımız “İz Kalmadan” ve “Hayallerin De Ömrü Var”… Tuna Kiremitçi; şehir ozanı kimliğinden taviz vermeden akustik müzik ile rock’u, kabare ile arabeski harmanlıyor. Şiirsel şarkı sözleriyle kendi tarzını yansıtıyor.

Kiremitçi yeni albümünü Harems Stüdyolarında kaydetti. Düzenlemeler Efe Demiryoğuran, Hüseyin Çebişçi ve Evren Arkman tarafından yapıldı. İlk video albüme adını veren “On Numara Olaylar” şarkısına İmre Haydaroğlu tarafından çekildi. Albüme özel fotoğraflar ve styling ise Tayfun Çetinkaya imzalı.

Yakında CD ve plak olarak da yayınlanacak olan On Numara Olaylar, tüm dijital platformlarda.

Bir Tekli : Can Koç – Sen…

Fono Müzik etiketiyle Kasım ayında yayımlanan ilk teklisi “Binalar Dar” ile tanıdığımız Can Koç, kısa sürede kendi dinleyici kitlesini yakaladı. Koç güzel geri dönüşlerin ardından “Binalar Dar”ın akustik canlı performansını da dinleyicilerine sunmuştu. Şimdi ise Koç’un, söz ve müziği kendisine ait olan ikinci teklisi ‘Sen’ de Fono Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Koç’a, elektro gitarda Giray Şipit, bass gitarda Berkay Aygör, davulda Bedrettin Göçmen, kayıtta Volkan Cebeci eşlik ederken, mix ve düzenlemede ise Umut Tosun yer alıyor.

“Sen” tüm dijital platformlarda…

Bir Konser : Büşra Kayıkçı…

Ülkemizde neoklasik müziğin dikkat çeken genç temsilcilerinden Büşra Kayıkçı, minimalist, neoklasik ve ambient tarzda eserlerden oluşan bir repertuvar ile 7 Şubat akşamı PSM Online’da dinleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Sanatın pek çok alanıyla da ilgili olan, neo-klasik ve minimalist piyanoda sergilediği hünerle farklı dünyaların kapılarını aralayan çok yönlü piyanist Büşra Kayıkçı, baş döndürücü bir sadeliğe sahip piyano ahengiyle hazırladığı repertuvarıyla dinleyicilere unutulmaz bir performans sergilemeye hazırlanıyor.

Genç piyanistin saat 21.00’da yalnızca PSM Online (online.zorlupsm.com)’a özel yayınlanacak konserin biletleri passo.com.tr üzerinden satın alınabilir. Bilet Fiyatları: 12,50 ₺

Emre Siyahoğlu

Her şey müzikle başladıysa da bir yandan sinema meraklısıydı, bir ara edebiyata yöneldi, sonra yine müziğe döndü ve şimdi her üç alanda da yazılarını Bi'Kuble'de paylaşıyor.

Yorum Ekle

Yorum Yap