Röportajlar

Yeni teklisi “Aniden”i dinleyicilerle buluşturan şeva ile bir röportaj…

Son dönemde Rap ve Trap tınılı çalışmaları dinleyicilerle buluşturmaya devam eden pek çok kadın sanatçı var ve onlardan birisi olan şeva da kısa sürede dikkat çekmeye başladı. En son ikinci teklisi “Aniden”i Zeki Sincar Production etiketiyle dinleyicilerle buluşturan şeva (Şevval Bulduk) ile Bi’Kuble için; müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Durmam”a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Müzik kariyerim başladığında kararım şarkılarımı tekli halinde yayınlayıp ilerleyen zamanlarda bir albüm çalışmasına başlamak şeklindeydi. Öyle de devam ediyor. 

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda Durmam’ın oluşum süreci nasıl gelişti ve düzenlemeyi üstlenen Burak Orhan ile yollarınız nasıl kesişti? Durmam ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Şarkının sözlerini Burak Orhan çok beğendi ve bunun için çalışmalarına başladı, bu şekilde yayınlanması gerçekleşti, güzel dönüşler aldım ve memnunum. 

Zeki Sincar Production ile yollarınız nasıl kesişti?

-Zeki Sincar ile bir arkadaşım vasıtasıyla tanıştım; kendisi başarılı ve sanatçılarına önem veren bir yapımcı, kendisiyle çalışmaktan çok memnunum, daha güzel projeler yakında sizlerle olacak. 

En son “Aniden”i yayınladınız. Aniden’in oluşum süreci nasıl gelişti ve düzenlemeyi üstlenen Burak Alkın ile yollarınız nasıl kesişti?

-Ortak bir arkadaşımızın sayesinde yollarımız kesişti. Yaptığı işleri ve kendisini her zaman çok takdir ederim, güzel bir iş çıkardı. 

Aniden ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Aniden ile güzel dönüşler aldım; ailem, yakınlarım ve takipçilerimin desteği çok güzel oldu, bunun için mutluyum.

Klibi yöneten Buğra Kekik ile yollarınız nasıl kesişti? Klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve nasıl geri dönüşler aldınız?

-Yönetmenim Buğra hocayla tanışmamız Zeki abi sayesinde oldu. Kendisi Zeki Sincar Production bünyesinde görev almakta. Klipten çok memnunum ortak fikirlerle güzel bir iş ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. 

Kendi müzik tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

-Trap ve rap müzik şu anda yaptığım müzik tarzı ama asıl istediğim ilerleyen zamanlarda R&B ve Jazz tarzında çalışmalar yapmak istiyorum.  

Aniden’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Tabii ki var! Bunlar daha başlangıç. Aklımda ve hayalimde güzel çalışmalar var. Üçüncü teklim için çalışmalara başladık. Her şey yolunda gidiyor. Yakında sizlerle olacak!

şeva’ya bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Aniden”i tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.