Röportajlar

Yeni teklisi “Değer mi ki”yi dinleyicilerle buluşturan Asar ile bir röportaj…

Zamanla kendi eserlerini yapmaya başlayan Asar, ilk teklisi “Sana Doyamadım” ile rap alanında ilk çıkışını yaptığında tarihler 2018’i gösteriyordu. Şimdi ise Asar, 3 yıl aradan sonra yeni teklisi “Değer mi ki”yi MGM Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. Halen Almanya’da yaşayan Asar (Ahmet Akbulut) ile Bi’Kuble için, müzik yolculuğunu, yeni teklisini, aldığı geri dönüşleri ve gelecek çalışmalarını konuştuk.

Öncelikle “Sana Doyamadım”a kadar olan müzik yolculuğunuzda neler yaptınız?

-Zaman içinde kendi çalışmalarımı yapmaya ve çalışmalarda yer almaya başladım. 

Bir tekli yayınlamaya nasıl karar verdiniz? Bu bağlamda “Sana Doyamadım”ın oluşumu nasıl gelişti? MGM Müzik ile yollarınız nasıl kesişti? Sana Doyamadım ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Sana Doyamadım’ın ilk önce altyapısını yaptım ve onun üzerine sözleri yazdım. Aslında epey spontane oluştu! Bir arkadaşım vesilesiyle Melodi Müzik ile tanıştım. Sana Doyamadım için hiçbir tanıtım yapmadığım halde çok iyi dönüşler aldım. 

En son “Değer mi ki”yi yayınladınız. Değer mi ki?’nin oluşumu nasıl gelişti ve Değer mi ki? ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız? 

-Değer mi ki aslında 2012 senesinde oluştu ancak zaman içinde değişti ve alt yapısını yeniden düzenleyip yeniden kaydettim. 

Bununla birlikte iki teklinizde de düzenlemeleri siz üstlendiniz. Bu durum müziğiniz hakkında yapmak istedikleriniz anlamında size özgür bir alan sağlıyor mu?

-Tüm şarkılarımın düzenlemesini, prodüktörlüğünü, hepsini ben yapmaya çalışıyorum. Müzik zaten özgür olmak demek!

Kendi müziğinizi nasıl tanımlarsınız?

-Kendime has bir tarzım var diyebilirim, kimseye benzemeye çalışmıyorum. 

Değer mi ki’den sonra yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-İnşallah 2022 senesinde pek çok yeni projeyle yeniden karşınıza çıkacağım!

Asar’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyorum. “Değer mi ki”yi tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.